Dôvera zostáva, keďže rastový potenciál Číny sa má uvoľniť.
Ohlásený americký návrh na zákaz čínskeho softvéru v autonómnych a prepojených vozidlách v nadchádzajúcich týždňoch by len poškodil globálny rozvoj sektora, uviedli v pondelok čínski pozorovatelia. Naliehali na USA, aby hľadali obojstranne výhodnú spoluprácu s Čínou namiesto toho, aby znášali potenciálne straty z rozvoja potláčaním čínskych spoločností prostredníctvom zovšeobecňovania konceptu „Národná bezpečnosť.“
Uvedený plán odráža rastúce obavy z rýchleho rozvoja čínskeho priemyslu a jasné pokusy Washingtonu obmedziť Čínu z politických dôvodov, Li Yongvedúci výskumník v Čínskej asociácii medzinárodného obchodu, povedal v pondelok pre Global Times.
Napredovanie vo vývoji autonómnych vozidiel závisí od globálnej spolupráce, keďže sektor má pomerne rozsiahly ekosystém a vysoké náklady na výskum a vývoj. Ak USA vylúčia čínske spoločnosti, tento krok by oddialil globálnu komercializáciu autonómnych vozidiel Zhang Xianggenerálny tajomník International Intelligent Vehicle Engineering Association so sídlom v špeciálnej administratívnej oblasti Hong Kong.
Bidenova administratíva plánuje navrhnúť pravidlo, ktoré by zakázalo čínsky softvér vo vozidlách v USA s automatizáciou úrovne 3 a vyššie a účinne zakázalo testovanie autonómnych vozidiel vyrábaných čínskymi spoločnosťami na amerických cestách, uviedla v nedeľu agentúra Reuters.
Washington tiež plánuje zakázať vozidlám s pokrokovými modulmi bezdrôtovej komunikácie vyvinutými v Číne z ciest v USA a automobilky a dodávatelia by si museli overiť, že žiadne z ich pripojených vozidiel alebo pokročilého softvéru pre autonómne vozidlá neboli vyvinuté v tzv.zahraničný subjekt záujmu„ako Čína, podľa správy Reuters.
Zhang v pondelok pre Global Times povedal, že USA a Čína si navzájom dopĺňajú svoje silné stránky v sektore, keďže americké firmy môžu rýchlo a ekonomicky získať pokročilé technológie z Číny, zatiaľ čo čínske spoločnosti sú schopné rozširovať svoj podiel na trhu s rastúcimi ziskami. Povedal, že čínske podniky dobiehajú USA, pokiaľ ide o technologický rozvoj autonómneho riadenia.
Toto posledné úsilie USA zakázať špecifické čínske produkty prichádza necelé tri mesiace po tom, čo Bidenova administratíva oznámila svoje rozhodnutie uvaliť dodatočné clá na elektrické vozidlá vyrobené v Číne, čo podľa Li slúži rovnakému účelu, ktorým je brzdenie rozvoja Číny.
Li povedal, že USA postupujú smeromdecoupling“ z čínskeho softvéru v autonómnych a prepojených vozidlách, kde má Čína konkurenčné výhody, sa nakoniec obráti na jej vlastný priemyselný rozvoj.
Tento článok bol pôvodne uverejnený na webovej stránke Global Times.
Zdroj sputnik, preložené cez google