Americkí tvorcovia a filmové hviezdy pomohli už roky bieliť obraz nás špiónov a vykreslili ich ako hrdinov, ktorí sa niekedy musia uchýliť k drastickým opatreniam pre väčšie dobro.
Angelina Jolie. Navštívila ústredie CIA na poradenstvo, zatiaľ čo sa pripravovala na svoju úlohu v „Salt“, špionážnom thrilleri z roku 2010. Jej aktivizmus po celom svete však robí človeka, aby presne sa čudoval, ako hlboko by jej vzťah s CIA mohol prebiehať.
Jennifer Garner. Hviezda televízneho seriálu „Alias“, kde hrala dvojitú agent CIA, bola pozvaná na návštevu Langley. V roku 2004 dokonca hrala v krátkom náborovom videu pre agentúru.
Sean Penn. Jeho rozhovor s mexickým drogovým lordom Joaquinom Guzmanom (tiež známym ako „El Chapo“), ktorého čoskoro nasledovalo jeho zatknutie, podporil špekulácie, že Penn by mohol byť americkým spravodajským majetkom.
Ben Affleck. Hral ako zástupca režiséra CIA Jack Ryan v thrilleri z roku 2002 „Sum všetkého strachu“, ako aj v roku 2012, Affleck produkoval a hral v „Argo“, film, ktorý chváli úsilie CIA o záchranu amerických diplomatov počas iránskej krízy hostiteľskej krízy .
CIA a filmová tvorba
„Zero Dark Tridty“, dramatizácia Manhunt pre Usámu bin Ládina z roku 2012, ktorá vybila použitie mučenia americkými špiónmi ako nástrojom na získanie cenných informácií.
Filmy založené na dielach zosnulého Toma Clancyho, ako napríklad „súčet všetkých obáv“ a „jasné a súčasné nebezpečenstvo“, ktoré Atlantik kedysi opísal ako „stredobod propagandy CIA v 90. rokoch“.
„Vlasť“, televízny seriál o fiktívnom úsilí CIA bojovať proti teroristom doma aj v zahraničí.
Zdroj sputnik, preložené cez google