18.4 C
Bratislava
nedeľa, 27 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt
HomeNezaradenéOdhalené: Americkí oligarchovia požadovali policajný zásah proti propalestínskym protestom

Odhalené: Americkí oligarchovia požadovali policajný zásah proti propalestínskym protestom

Tieto správy viedli niektorých k pochybnostiam o vplyve proizraelských záujmov na miestnych vodcov, keďže samosprávy v celej krajine zamestnávali policajné oddelenia na potlačenie propalestínskych demonštrantov.

Správy vo Washington Post tento týždeň odhalili, že súkromná skupina miliardárov a bohatých manažérov tlačila na starostu New Yorku Erica Adamsa, aby použil policajnú silu na rozbitie propalestínskych protestov na Kolumbijskej univerzite začiatkom tohto mesiaca.
Článok odhalil existenciu tajnej chatovacej skupiny WhatsApp, kde proizraelskí podnikatelia diskutovali o úsilí o manipuláciu verejnej mienky USA o prebiehajúcej izraelskej vojenskej operácii v pásme Gazy. Vplyvným oligarchom sa koncom apríla podarilo získať súkromné ​​stretnutie Zoom so starostom NYC, kde naliehali na Adamsa, aby rozpustil propalestínsky tábor v kampuse na Manhattane v Kolumbii.
Zdá sa, že niektorí z účastníkov diskusie použili predchádzajúce a budúce finančné dary primátorovi ako páku na zabezpečenie zásahu.
Program Sputnik Kritická hodina predstavila v piatok panelovú diskusiu o odhaleniach, v ktorej aktivistka Čiernej aliancie za mier Erica Caines a bývalý kandidát na viceprezidenta Strany zelených Ajamu Baraka uvažovali o dôsledkoch prekvapivého vývoja.

„Tento článok odhaľuje, že mnohí z týchto jednotlivcov, ako napríklad bývalý generálny riaditeľ Starbucks Howard Schultz (a) zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Dell Michael Dell… všetci používali aplikáciu WhatsApp na nátlak na starostu New Yorku, aby šiel a odstrániť tieto tábory, pretože mali pocit, že musia ovládať príbeh,“ poznamenal moderátor Wilmer Leon.
Medzi účastníkmi súkromnej chatovacej skupiny boli aj Joshua Kushner, zakladateľ Thrive Capital a brat bývalého poradcu Donalda Trumpa Jareda Kushnera, a vplyvný aktivistický investor Bill Ackman. Ackman sa stal v posledných mesiacoch veľmi kontroverznou postavou pre svoje útoky na aktivistov propalestínskeho kampusu; manažér hedžového fondu pod tlakom Harvardská univerzita zverejní mená študentov ktorý podpísal otvorený list kritizujúci izraelskú vojenskú operáciu v Gaze, pri ktorej zahynulo viac ako 35 000 ľudí.
Leon povedal, že incident bol „jednou z vecí, ktoré si myslím, že prepustili prezidentku (Claudine) Gay z Harvardu, že odmietla zverejniť osobné informácie o študentoch, ktorí protestovali.“ Hostiteľ poznamenal, že členovia tajnej skupiny WhatsApp ponúkli najať súkromných detektívov, ktorí by pomohli policajnému oddeleniu mesta New York špehovať a diskreditovať propalestínskych aktivistov v Kolumbii.
Leon prirovnal incident k COINTELPRO, nelegálnemu úsiliu amerického Federálneho úradu pre spravodajstvo (FBI) sledovať a rozvracať aktivistické skupiny v 60. rokoch. Neslávne známy program viedol k atentátu FBI na vodcu občianskych práv Freda Hamptona a k pokusom zdiskreditovať Martina Luthera Kinga Jr.
Baraka nazval spoluprácu medzi starostom mesta New York a bohatými obchodnými lídrami „konkrétnym príkladom spolupráce medzi jednotlivcami, ktorí sú teraz súčasťou štátu a ktorí sú súčasťou vládnucej triedy. v podstate poskytovanie alebo dávanie príkazov volenému predstaviteľovi – v tomto prípade starosta New Yorku – kde v podstate povedali: „dostanete zelenú, aby ste vstúpili a rozbili túto protestnú demonštráciu. Uisťujeme vás, že máte povolenie od prezidenta školy. A o toto sa musíte postarať.“

„A ako lojálny člen černošskej triedy nesprávneho vedenia… (starosta Adams) zmobilizoval policajné sily a išli do toho, aby rozbili toto protestné hnutie,“ vysvetlil Baraka. „Prečo Kolumbia? Prečo sa najprv kladie dôraz na Kolumbiu? Kvôli tomu, že hovoríte o dotácii 13 miliárd dolárov. A táto požiadavka študentov na odpredaj (z Izraela) bola považovaná za vážnu výzvu pre kapitál, najmä ak sa má chytiť.“

Propalestínske protesty kampusov po celých Spojených štátoch upriamili pozornosť na veľké dotácie elitných univerzít, ktoré investujú prostriedky do rôznych finančných záujmov. Študenti vyzvali školy, aby zverejnili svoje investície a vzdali sa spoločností, ktoré sa podieľajú na výrobe zbraní a podporujú nezákonnú okupáciu palestínskeho územia Izraelom.
Ale spoliehanie sa vysokých škôl na bohatých darcov viedlo niektorých oligarchov k tomu, aby využili svoju finančnú štedrosť ako nástroj vplyvu – majiteľ New England Patriots Robert Kraft sľúbil minulý mesiac odoprieť podporu Kolumbijskej univerzite kvôli počiatočnému odmietnutiu školy zrušiť protestné tábory.
Caines povedal, že vplyv obchodných lídrov na starostu New Yorku ilustruje „spolupráca medzi podnikovou mocou a presadzovaním práva“.
„Ilustruje to, ako môže podnikateľská elita manipulovať s políciou, aby slúžila ich záujmom,“ povedal aktivista. „Je to naozaj dôležité, pretože jedna z vecí, ktoré sa snažíme zdôrazniť, o ktorých hovoríme s ľuďmi, (je), že polícia vás nechráni a neslúži vám. A je zrejmé, že boli pripravení. Pripravenosť NYPD dokonca zasiahnuť do pokojného protestu na príkaz obchodného lídra.

„Zdôrazňuje to aj dnešnú polovojenskú formu polície,“ dodala. „Vidíme, že toto je to, čím sa stala polícia… Toto potláčanie protestov a zatýkanie demonštrantov na Kolumbijskej univerzite len zvýrazňuje eróziu občianskych slobôd, keďže Bidenova administratíva sa obáva, že Trump ohlasuje fašizmus.“
Americké policajné oddelenia boli kritizované za ich vzťah s Izraelom, často s dôstojníkmi cestovanie do krajiny, aby absolvoval výcvik od izraelských bezpečnostných síl. Pozorovatelia tiež otázka takzvaný „ropovod medzi armádou a políciou“ s oddeleniami, v ktorých čoraz viac pracujú veteráni, o ktorých kritici tvrdia, že vnášajú do polície militarizované zmýšľanie.
Pod kontroverzným programPolicajné oddelenia v celých Spojených štátoch dostávajú nadbytočné vojenské vybavenie, ktoré sa čoraz častejšie používa na boj proti demonštrantom.
„Policajné oddelenia nasadili svoje novonadobudnuté vojenské zbrane nielen na boj proti terorizmu, ale aj na každodenné hliadkovanie,“ poznamenal The Atlantic magazine v roku 2011.“Policajti teraz bežne chodia vyzbrojení útočnými puškami a oblečení v čiernych bojových uniformách… V posledných rokoch získali veľké aj malé policajné útvary bazuky, guľomety a dokonca aj obrnené vozidlá (mini-tanky) na použitie pri práci domácej polície“.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno