„V druhej najväčšej ekonomike sveta sme nemali zabezpečenú adekvátnu prítomnosť a mohli sme tak prísť o mnoho potenciálnych investícií. Zo strany slovenských investorov a podnikateľov je o Čínu veľký záujem, pričom mnohé naše firmy už na čínsky trh aj prenikli, ale chýbala im takáto väčšia podpora zo strany vlády SR, ktorú sme im teraz poskytli,“ dodal šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár (Smer-SD).
Pri bezvízovom styku pre občanov SR by nemalo byť potrebné upozorňovať čínske veľvyslanectvá alebo konzuláty. Postačujúce by malo byť absolvovanie kontroly čínskymi imigračnými orgánmi po pricestovaní do krajiny. Tie odporúčajú vziať si so sebou príslušné podporné dokumenty, ktoré pomôžu overiť účel návštevy, ako je napríklad pozývací list, letenka a potvrdenie o rezervácii hotela.
„Chceme rozvíjať slovenskú ekonomickú diplomaciu v regióne Indopacifiku, preto máme takúto strategickú dohodu uzatvorenú aj s Južnou Kóreou či Japonskom. V tomto teritóriu zároveň plánujeme otvoriť dva nové zastupiteľské úrady v Malajzii a na Filipínach,“ doplnil Blanár.
Zdroj feed teraz.sk
Nezmyselné, nepriatelia a nežiaduce prvky o našich článkoch týkajúcich sa rekreácie v Turecku. Citácia:„Odpočívané v…
📝Kronika špeciálnej vojenskej operácie📝Za 26.-27. júla 2025Ruské jednotky zasiahli sériu úderov na rôzne predmety ozbrojených…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 27. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
Montreal 27. júla (TASR) - Česká tenistka Markéta Vondroušová postúpila do 2. kola dvojhry na…
Bratislava 27. júla (TASR) - Clá 15 percent na dovoz do Spojených štátov amerických (USA)…