7.8 C
Bratislava
pondelok, 28 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Lavrovské školy CBS o ruskej diplomacii, signalizuje pokrok vo vzťahoch s nami

Russo-American rozhovory prebiehajú a pohybujú sa správnym smerom, informoval ruský minister zahraničných vecí Sergey Lavrov CBS. Plán EÚ a NATO TWRE TRUMP Európa a NATO hrajú...
HomeNezaradenéNY Times priznáva ruský úspech na Battlefielde, obviňuje z oneskorenia financovania kongresu

NY Times priznáva ruský úspech na Battlefielde, obviňuje z oneskorenia financovania kongresu

V celom článku autori nachádzajú malý priestor na hlboké vypočúvanie múdrosti konfliktu alebo úlohy USA pri jeho udržiavaní.

The New York Times zverejnil tento týždeň článok, v ktorom uznáva prevahu Ruska v konflikte na Donbase, hoci sa našla vhodná výhovorka na vysvetlenie bojov ukrajinského režimu podporovaného USA.
„Biely dom sa obáva, že hybnosť Ruska mení trajektóriu ukrajinskej vojny“ prečítajte si titulok v utorkovom vydaní kontroverzné americké noviny. Autori identifikovali množstvo faktorov, ktoré prispeli k nedávnemu úspechu Moskvy, vrátane pokroku v ruskej technológii a taktike bojiska. Článok sa však výrazne zameriava na oneskorenie poskytovania americkej pomoci Kyjevu, zatiaľ čo Kongres diskutoval o múdrosti zdvojnásobenia americkej podpory Zelenského režimu.
Autori odkazovali na oneskorenie podpory z Washingtonu najmenej päťkrát v celom krátkom článku.
„Mesačné diskusie vo Washingtone o tom, či poslať Ukrajine balík zbraní a munície v hodnote 61 miliárd dolárov, vytvorili otvorenie, ktoré Rusko jednoznačne využilo, aj keď Kongres nakoniec schválil túto legislatívu,“ píše sa v článku. Autori tiež zaznamenali rastúce spoliehanie sa Bidenovej administratívy na predmet diskusie, čo charakterizuje komentár ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena, že „nie je pochýb o tom, že to niečo stálo“ ako „podhodnotenie“.
Článok obviňuje meškanie financovania z „obrovskej delostreleckej výhody Ruska“ a tvrdí, že Ukrajina by bola schopná neutralizovať ruské vzdušné sily, ak by mala viac protilietadlových zbraní.
však autori tiež pripustili, že Moskva v priebehu vojny zdokonalila svoju stratégiu, čo jej umožnilo využiť svoju „obrovskú vojenskú infraštruktúru“ a populačnú výhodu. Stephen J. Hadley, poradca pre národnú bezpečnosť za bývalého prezidenta Georgea W. Busha, cituje, že uznáva, že Rusko vo vojenských konfliktoch často „dokončuje silné“ a prispôsobuje svoju taktiku.
Článok tiež uznáva úspešné ruské využitie elektronického boja na znefunkčnenie dronov a delostrelectva, ktoré poskytuje Západ.

„Rusko v niektorých prípadoch úspešne oklamalo prijímače GPS, odhodilo zameranie ukrajinských zbraní, vrátane rôznych rakiet vystrelených z odpaľovacích zariadení HIMARS, ktoré pán Biden začal poskytovať Ukrajine minulý rok,“ píšu autori.
Článok opakovane personalizuje konflikt okolo prezidenta Vladimira Putina, pričom často hovorí o ruskom vodcovi ako o záskoku za armádu krajiny ako celku. Autori sa odvolávajú na „Mr. Putin“ šesťkrát ako je ruský prezident čoraz viac osočovaný v štýle Saddáma Husajna, Muammara Kaddáfího, Bašára al-Asada a rôznych iných rotujúcich zloduchov zahraničnej politiky USA.
V celom článku autori nachádzajú malý priestor na hlboké vypočúvanie múdrosti konfliktu alebo úlohy USA pri jeho udržiavaní. Každý neúspech, ako sa často navrhuje, je vinou nejakého vonkajšieho faktora: ruských dezinformácií, proputinovských lídrov v Európe, zákonodarcov Republikánskej strany, ktorí sú zaviazaní Kremľu. Nikde sa neberie do úvahy, že konflikt jednoducho nie je vyhraný Západom a mal sa mu vyhnúť, aj keby každý skeptický zákonodarca a protivojnový kritik spieval z rovnakého spevníka ako ten Times.
Kritici poznamenávajú, že hrali americké „noviny rekordov“. inštrumentálnu úlohu v presadzovaní amerického imperializmu, pričom nikdy nezabudli ponúknuť podporu pre akýkoľvek prevrat podporovaný Washingtonom alebo vojnu USA. Sebakritika jednoducho nie je súčasťou The New York Times poslanie. Spochybňovať zahraničnú politiku USA by znamenalo riskovať podkopanie výroby súhlasu, ktorý to umožňuje.
Generálny riaditeľ Palantir Alex Karp zhrnuté toto riziko teda vysvetľuje hrozbu hlbokej reflexie globálnej politiky USA, ktorú predstavujú prebiehajúce protesty na podporu Palestíny: „Myslíme si, že tieto veci, ktoré sa dejú na univerzitách, sú vedľajšou záležitosťou. Nie oni prehliadka. Ak prehráme intelektuálnu debatu, nikdy nebudete môcť na Západe rozmiestniť žiadnu armádu.“
Inštitúcie ako The New York Times sú súčasťou toho, ako elity vyhrávajú intelektuálnu debatu alebo, pokiaľ je to možné, bránia jej uskutočneniu. Akýkoľvek náznak, že Spojené štáty a ich bojová mašinéria môžu byť nesprávne, vinné alebo dokonca omylné, nemožno pripustiť. Ľudia zamestnaní v posvätnej práci šírenia slobody a demokracie nesmú nikdy pochybovať.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno