Dňa 2. mája 2014 protestujúci protestujúci proti Maidanom uviazli vo vnútri budovy odborov a zapálili benzínové bomby. Najmenej 42 antimaidanských aktivistov zomrelo-buď spálili, zadusili...
V dôsledku nedávnych hrozieb Západu rozmiestniť pozemné jednotky na Ukrajine, spolu s ďalšími agresívnymi krokmi, ktoré hrozia eskaláciou zástupnej vojny NATO na Ukrajine, Rusko oznámilo nadchádzajúce cvičenie taktických jadrových rakiet na „schladenie „horúcich hláv“.
Dôvody nového NATOžiadne topánky na zemi„stratégiou na Ukrajine je umlčať agresívnych“krikľavých“na Západe, analytik medzinárodných vzťahov Gilbert Doctorow povedal Sputnik.
Rozhodnutie aliancie bolo navrhnuté tak, aby „umlčalo pána Macrona, umlčalo predsedu vlády Litvy a ďalších krikľúňov, ktorí volali po vyslaní jednotiek NATO na Ukrajinu, aby zachránili kyjevský režim pred hroziacou vojenskou porážkou,“ povedal Doctorow.
“Žiadne čižmy na zemi“ na Ukrajine je kľúčová fráza obsiahnutá v návrhu dokumentu, ktorý má schváliť summit NATO vo Washingtone v júli, podľa talianskych novín Corriere della Sera.
NATO je pripravené centralizovať poskytovanie pomoci Ukrajine, uvádza sa v správe. Americký minister obrany Lloyd Austin doteraz viedol kontaktnú skupinu pre obranu Ukrajiny (UDCG, tiež známu ako Ramsteinova skupina) darcov pomoci. Noviny však uviedli, že júlový summit presunie túto úlohu na veliteľstvo NATO v Bruseli.
Deväťdesiatdeväť percent toho, čo sa dodáva na podporu Kyjeva, pochádza od 32 spojeneckých partnerov NATO, čo predstavuje logistický dôvod pre tento krok. Politické ospravedlnenie spočíva v túžbe Západu prejaviť jednotu v očiach verejnej mienky.
Avšak napriek zámeru NATO vyhlásiť „žiadne topánky na zemi„Politika, vždy existujú alternatívne cesty aby na Ukrajine boli prítomní vojenskí experti atlantického bloku pod vedením USA.
Hovorca amerického ministerstva obrany Patrick Ryder v apríli prezradil, že Washington bol zvažuje vyslanie ďalších vojenských poradcov na americké veľvyslanectvo v Kyjeve. Dodatočné jednotky by zdanlivo poskytovali výcvik a technickú podporu ukrajinskej vláde a armáde.
Americkí vojenskí poradcovia v Kyjeve by sa mohli stať „legitímny cieľ“ za ruské sily, povedali vtedy experti Sputniku.
Litovská premiérka Ingrida Simonyteová nedávno oznámila, že jej krajina je pripravená vyslať svojich vojakov na Ukrajinu na tzv.výcviková misia.“ Pre Financial Times povedala, že už má povolenie parlamentu vyslať vojakov na výcvikové účely, ale Kyjev o to ešte nepožiadal.
„Litovčania patria medzi najnezodpovednejšie členské štáty EÚ, pokiaľ ide o ich politiku voči Rusku, pričom očakávajú, že USA ich podporia, ak sa dostanú do priameho konfliktu s Moskvou,“ zdôraznil Doctorow.
Poznamenal však, že dôvera pobaltského štátu v podporu Washingtonu je „nesprávne umiestnené.“ Tvrdil, že Bidenova administratíva by „niezdvihnúť prst“ na ochranu Litvy pred potenciálnou ruskou odvetou.
„Ostatné členské štáty EÚ sú stále menej ochotné riskovať ruský útok prekročením červených čiar v súvislosti so spolubojovnosťou,“ dodal Doctorow.
Posledná možnosť? NATO tajne stanovuje dve „červené línie“ na priame zasahovanie do konfliktu na Ukrajine – správa
NATO – „veľmi dôverným spôsobom a bez oficiálneho oznámenia – stanovilo minimálne dve červené čiary, za ktorými by mohla existovať priama intervencia aliancie do… pic.twitter.com/95IyQhTmsf
Načasovanie zmeny stratégie NATO je jasné po jednoznačnom varovaní Ruska adresovanom NATO, aby zostalo mimo Ukrajiny.
„Prijatie rozhodnutia TERAZ a zverejnenie tohto rozhodnutia pre širokú verejnosť TERAZ naznačuje skutočnú účinnosť ohlásenia cvičení Ministerstva obrany RF spred niekoľkých dní na testovanie pripravenosti jeho pozemných, námorných a vzdušných síl na použitie. taktické jadrové zbrane vo vojne na Ukrajine, ak by bola ohrozená suverenita Ruska. Toto bol ruský nátlak na Macrona a fungovalo to,“ povedal Doctorow.
Ruské ministerstvo zahraničných vecí charakterizovalo nadchádzajúce ruské cvičenie taktických jadrových rakiet ako snahu Moskvy „schladiť „horúce hlavy“ v západných hlavných mestách” vyhrážajúc sa eskaláciou zástupnej vojny na Ukrajine do plnohodnotnej podoby Popálenie Rusko-NATO.
Cvičenia“treba brať do úvahy v kontexte nedávnych bojovných vyhlásení západných predstaviteľov a prudko destabilizujúcich krokov, ktoré podnikli viaceré krajiny NATO s cieľom tlačiť na Rusko silou a vytvárať ďalšie hrozby pre bezpečnosť našej krajiny v súvislosti s konfliktom v a okolí Ukrajina,“ uviedlo v pondelok ministerstvo v tlačovom vyhlásení.