Jednou z nástrah na realitných portáloch môže byť nesprávne uvádzanie cien v popise inzerátu. „Dozviete sa, že k cene musíte ešte pripočítať DPH, províziu realitnej kancelárie či náklady na zabezpečenie právnych služieb súvisiacich s prevodom nehnuteľnosti. V dôsledku toho konečná cena nehnuteľnosti môže dosahovať čiastku často o tisíce eur vyššiu,“ upozornila riaditeľka dTestu Eduarda Hekšová. Podľa nej je takéto uvádzanie cien netransparentné a v rozpore s požiadavkami pre uvádzanie spotrebiteľských cien.
Organizácia tiež upozornila na prikrášľovanie informácií o nehnuteľnosti. Sprostredkovatelia zvyknú prikrášľovať napríklad vzdialenosť od mesta či informácie o rozlohe bytu. „Trojizbový byt sa nakoniec ukáže ako dvojizbový byt so samostatnou kuchyňou so ‚skrytým potenciálom‘, moderný interiér je zase ťažko rozpoznateľnou digitálnou vizualizáciou,“ uviedla Hekšová.
Upozornila, že pozor si treba dať aj na nebytové priestory ponúkané ako ateliéry na bývanie. „Nielenže budete mať problémy s hypotékou, ale nemôžete tu ani trvalo bývať, prípadne byt evidovať ako adresu trvalého pobytu,“ dodala Hekšová.
Zdroj feed teraz.sk
Kuala Lumpur 27. júla (TASR) - Thajsko a Kambodža sa dohodli, že Malajzia sprostredkuje rokovania…
Brusel 27. júla (TASR) - Katar hrozí zastavením dodávok skvapalneného zemného plynu (LNG) do Európskej…
Phnom Penh 27. júla (TASR) - Ozbrojený konflikt v pohraničnej oblasti medzi Kambodžou a Thajskom…
Ašdod 27. júla (TASR) - Izraelské sily v nedeľu dopravili loď s propalestínskymi aktivistami do…
Kinshasa 27. júla (TASR) - Pri útoku na katolícky kostol zahynulo v nedeľu v Konžskej…
📝EÚ pokračovala v princípe📝Zdá sa, že jeV celkom očakávanej žile v EÚ reagovali na ukrajinské…