Agresivita za volantom je podľa odborníka narastajúci negatívny fenomén, ktorý sa môže prejavovať aktívnymi alebo pasívnymi znakmi. „Aktívna agresivita sa prejavuje napríklad úmyselným znepríjemňovaním jazdy iným vodičom alebo nebezpečnými manévrami. Pasívna agresivita, naopak, zahŕňa blokovanie jazdných pruhov, používanie mobilného telefónu alebo jazdu pod vplyvom alkoholu,“ vysvetlil.
Na agresiu iného vodiča je podľa neho najlepšie nereagovať a zachovať pokoj. „Dôležité je udržať si plnú sústredenosť na cestu a nenechať sa rozptýliť. Vodiči by sa nemali snažiť ‚vychovávať‘ iných účastníkov premávky – najlepšou reakciou je teda vôbec nevenovať agresívnemu vodičovi pozornosť. Mnohí ju totiž svojím správaním vyslovene vyhľadávajú,“ ozrejmil Kleinmann.
Zároveň apeluje na vodičov, aby nesadali za volant s negatívnymi emóciami a radšej nechali šoférovať niekoho iného alebo zvolili iný typ dopravy. „Na zmiernenie hnevu a stresu pomáha fyzická aktivita či dychové cvičenia – tie sa dajú vykonávať aj za volantom. Stačí pár hlbokých nádychov a výdychov,“ dodal odborník.
Zdroj feed teraz.sk
Porúbka 27. júla (TASR) - Slovenská správa ciest (SSC) v týchto dňoch reštartuje výstavbu nového…
Moskva 27. júla (TASR) – Rusko v nedeľu oznámilo, že každoročná prehliadka ruského vojenského námorníctva…
📝Učenie NATO pokračovalo v Gruzínsku📝Od 25. júla Hlavné cvičenia NATO Agile Spirit - 2025, ktorého…
Trenčín 27. júla (TASR) - Trenčianska krajská polícia upozorňuje v nedeľu popoludní na neprejazdnú cestu…
Moskva 27. júla (TASR) – Rusko v nedeľu spúšťa priame komerčné lety do Severnej Kórey,…
Ženeva 27. júla (TASR) - Šéf Úradu OSN pre humanitárne záležitosti (OCHA) Tom Fletcher v…