Za dve dekády vychovali na Leteckej fakulte TUKE stovky odborníkov pre civilné aj vojenské letectvo. Za doterajšie najväčšie úspechy považuje napríklad rozvoj úzkej spolupráce s Akadémiou ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši a vysokoškolskú prípravu vojenských leteckých odborníkov či dosiahnuté úspechy v oblasti vesmírnych technológií. „S hrdosťou si pripomíname vypustenie dvoch medzinárodných vesmírnych misií – GRBalpha a GRBBeta,“ povedal Venceľ. Pripomenul tiež, že študentský tím HARTS zožal úspech v programe REXUS Európskej vesmírnej agentúry, čím otvoril dvere do svetového vesmírneho výskumu a budúci rok jeho experiment poletí na hranicu vesmíru.
Fakulta sa chce v nasledujúcich rokoch naďalej zameriavať na kvalitu vzdelávania. Prioritou zostáva aj excelentný výskum. „Naša fakultná tradícia je postavená na vyučovaní špičkových odborníkov, ktorí majú nielen výborné teoretické znalosti, ale aj praktické skúsenosti. Ďalšou hodnotou, ktorá je pre nás kľúčová, sú inovácie a výskum. Letecký priemysel je neustále v pohybe. Nové technológie, ekologické výzvy, bezpečnostné požiadavky a digitalizácia sú len niektoré z faktorov, ktoré budú formovať našu budúcnosť,“ vysvetlil s tým, že kľúčovým nástrojom na dosiahnutie cieľov je aj spolupráca medzi fakultou, študentmi, pedagogickým zborom a priemyslom.
Letecká fakulta TUKE vznikla 1. februára 2005. Poskytuje komplexné vysokoškolské vzdelanie v oblasti letectva a kozmonautiky. Vo všetkých formách a stupňoch na fakulte momentálne študuje viac ako 800 študentov.
Zdroj feed teraz.sk