„Pred vstupom na ľad ho vizuálne skontrolujte. Hľadajte praskliny, nerovnosti a iné príznaky slabého ľadu,“ približuje SČK. Odporúča vyskúšať ľad pri brehu, urobiť doň dieru sekáčikom, sekerou alebo vrtákom na zistenie jeho hrúbky. Pre jedného človeka by mala byť podľa SČK hrúbka ľadu aspoň desať centimetrov.
Ďalej radí pomaly postupovať ďalej od brehu a priebežne skúšať tuhosť ľadu. „Pozorne počúvajte zvuky, ktoré ľad vydáva. Tupé zvuky alebo praskanie môžu naznačovať jeho potenciálne oslabenie,“ poukázal Červený kríž.
V prípade, že začne ľad praskať, je potrebné si ľahnúť a roztiahnuť končatiny, aby sa váha tela čo najviac rozložila. Postupne sa podľa SČK treba doplaziť na bezpečnejšie miesto.
„Vždy uprednostňujte bezpečnosť a nikdy zbytočne neriskujte. V prípade pochybností si nájdite iné miesto na korčuľovanie alebo počkajte na priaznivejšie podmienky,“ povedal Červený kríž.
Zdroj feed teraz.sk
VIDEO: Anna Belousovová o protestoch proti Zelenskému pripomínajúcich ďalší Majdan organizovaný Západom, ktorý už prestáva…
Buffalo 27. júla (TASR) - Kanadský hokejový útočník Conor Timmins podpísal dvojročnú zmluvu s klubom…
Tornaľa 27. júla (TASR) - Mesto Tornaľa v okrese Revúca získalo z európskych zdrojov viac…
Brusel/Turnberry 27. júla (TASR) - Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová a prezident…
MOSKVA (Sputnik) - Spojené štáty a Európska únia sa dohodli na novej obchodnej dohode, ktorá…
Paríž 27. júla (TASR) - Tadej Pogačar sa stal štvrtýkrát celkovým víťazom Tour de France.…