Novozvolený prezident Trump tento týždeň po víťazstve vo voľbách z 5. novembra začal zverejňovať návrhy kabinetu, pričom niektoré si vyžadujú potvrdenie Senátom a iné možno bez externého súhlasu. Medzi menami spomenutými pre vedúcu úlohu v Trumpovom Bielom dome 2.0 je Boris Epshteyn. Tu je profil.
Ruso-Američan Epshteyn sa narodil v Moskve v roku 1982 a žil tam ako dieťa, čo je skutočnosť, ktorej sa chytili západné a ukrajinské médiá znepokojené jeho možným menovaním do funkcie mierotvorcu, o čom sa Trump údajne dozvedel, ale zatiaľ s tým nesúhlasil. .
Epshteyn pôsobil ako hlavný poradca Trumpovej kampane v roku 2016 a krátko ako asistent riaditeľa komunikácie v Trumpovom Bielom dome do marca 2017.
Bol tiež jedným z Trumpových najlepších právnych poradcov, pomáhal postaviť prípad proti certifikácii volebného víťazstva Joea Bidena v roku 2020 a koordinoval Trumpovu stratégiu právnej obrany v trestných prípadoch „honu na čarodejnice“, ktoré boli predložené od roku 2023 a ktorých cieľom bolo blokovať návrat obchodného magnáta do Bieleho domu.
K prekážkam Epsteinovho vymenovania patrí jeho údajný nedostatok diplomatických skúseností a prípad, ktorý sa proti nemu otvoril v Arizone kvôli zasahovaniu do volieb v roku 2020. Epshteyn bola tiež podrobne sledovaná počas prieskumov Russiagate, ktoré sa krútili okolo Trumpa po roku 2016, pričom vyšetrovania Snemovne reprezentantov pre spravodajské služby a ministerstvo spravodlivosti boli čisté.
Epshteyn údajne predtým vyjadril nádej, že zostane vonkajším poradcom Trumpa, ale teraz sa stal „významným strážcom“ v jeho prechodnom tíme, údajne pomáhal dokončiť návrat právnika Republikánskej strany Williama McGinleyho do Bieleho domu ako Trumpovho poradcu a obhajoval kongresmana Matta. Gaetzova nominácia na generálneho prokurátora.
Zdroj sputnik, preložené cez google