„Často cestujem a vyhľadávam rôzne typy dobrodružných aktivít, rovnako ako moji priatelia. Keď sa potom doma o zážitkoch rozprávame, hovoríme o jedle, prírode, pamiatkach, ľuďoch, zvykoch. Chýbajú mi však hlbšie rozhovory o dobrodružstvách, ktoré všetci zažívame. Zdieľame skôr materiálne skúsenosti, menej hodnotové, hra chce presne toto zmeniť,“ objasnil Rusnačík.
Dodal, že oproti vlaňajšku rástol trh dobrodružného turizmu globálne o 20 percent a očakáva sa, že až do roku 2028 bude rásť rovnakým tempom. Dobrodružstvá podľa neho prinášajú výzvy, neistotu, určitú mieru rizika aj vyrovnávanie sa s nepredvídateľnými situáciami. Hra pritom kladie rôzne otázky, ako napríklad – „čo je tá najdobrodružnejšia vec, ktorú si doteraz urobil?“, „kedy tvoje dobrodružstvo nevyšlo podľa plánu?“, „čo si sa naučil o sebe vďaka svojim dobrodružstvám?“ či „o akom dobrodružstve často snívaš?“ a podobne. Cieľom je hovoriť o zážitkoch tak, aby ľudia vnímali ich prínos v každodennom živote a ako ich pozitívne ovplyvnili.
„Globálny trh dobrodružného turizmu rastie, ľudia vyhľadávajú čoraz unikátnejšie a adrenalínovejšie zážitky. Čím viac ľudí bude vyhľadávať dobrodružstvá, tým väčšie množstvo môže čerpať z jeho prínosov a pozitívnych dosahov na život, o ktorých sa treba rozprávať,“ uzatvára Rusnačík.
Zdroj feed teraz.sk