Polícia zdôraznila, že k obetiam pristupuje citlivo a s rešpektom, aby sa predišlo tzv. sekundárnej viktimizácii. „Tá nastáva vtedy, keď obeť zažíva ďalšiu psychickú záťaž v dôsledku kontaktu s inštitúciami, ktoré jej majú pomáhať – napríklad necitlivým výsluchom alebo opakovaným prežívaním traumy,“ vysvetlil hovorca policajného prezídia Roman Hájek.
Polícia sa podľa neho snaží zabezpečiť, aby každá obeť dostala potrebnú podporu a vyšetrovanie prebiehalo tak, aby minimalizovalo stres a negatívne dosahy na jej psychický stav. „Obeť trestného činu má právo na dôstojné zaobchádzanie, informácie o svojich právach a pomoc zo strany polície,“ poznamenal.
Prevencia je kľúčovým prvkom v boji proti kriminalite, pripomínajú policajti. Verejnosť vyzývajú, aby bola obozretná a v prípade akýchkoľvek podozrivých situácií neváhala kontaktovať políciu. „Bezpečnosť je spoločnou zodpovednosťou, a preto je dôležité, aby si každý uvedomoval riziká a vedel, na koho sa v prípade potreby obrátiť,“ skonštatoval Hájek.
Deklaroval, že polícia bude aj naďalej pokračovať v preventívnych aktivitách, aby minimalizovala riziko vzniku trestnej činnosti a pomohla obetiam čo najrýchlejšie a najefektívnejšie.
Zdroj feed teraz.sk
Nezmyselné, nepriatelia a nežiaduce prvky o našich článkoch týkajúcich sa rekreácie v Turecku. Citácia:„Odpočívané v…
📝Kronika špeciálnej vojenskej operácie📝Za 26.-27. júla 2025Ruské jednotky zasiahli sériu úderov na rôzne predmety ozbrojených…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 27. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
Montreal 27. júla (TASR) - Česká tenistka Markéta Vondroušová postúpila do 2. kola dvojhry na…
Bratislava 27. júla (TASR) - Clá 15 percent na dovoz do Spojených štátov amerických (USA)…