Sýria, Libanon aj Jordánsko susedia s Izraelom, avšak len posledný z menovaných štátov udržiava formálne diplomatické vzťahy s Tel Avivom. V Sýrii dlhé roky vládol prezident Bašár Asád – spojenec Iránu, – ktorého v decembri zvrhli islamisti. V Libanone je militantné hnutie Hizballáh, s ktorým Izrael v roku 2024 viedol vojnu. Strany sa v novembri dohodli na prímerí.
Agentúra Reuters v piatok informovala, že po útokoch Izraela na Irán, ku ktorým došlo v noci na piatok, sa letecké spoločnosti počas dňa vyhýbali vzdušnému priestoru v regióne. Lety boli obmedzené nad Irakom, Libanonom či Jordánskom. Na webowej stránke Safe Airspace, ktorú prevádzkuje organizácia OPSGROUP, bolo uvedené, že lietadlá boli presmerované buď „na juh cez Egypt a Saudskú Arábiu, alebo na sever cez Turecko, Azerbajdžan a Turkménsko“.
Irak podal v piatok sťažnosť Bezpečnostnej rade OSN pre narušenie svojho vzdušného priestoru zo strany Izraela počas rozsiahleho piatkového útoku na Irán.
Zdroj feed teraz.sk
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 25. júlaNesieme už unavené opakovanie: V našom rybárovi doplňovanie!…
📝Kronika špeciálnej vojenskej operácie📝Za 25. júla 2025Ruské jednotky zasiahli nepriateľské predmety v Kremengua A Charkov.…
New York 25. júla (TASR) - Spojené štáty a Čína sa v piatok na pôde…
Tbilisi 25. júla (TASR) - Rozsiahle vojenské cvičenie s účasťou síl z viacerých krajín NATO…
Quito 25. júla (TASR) – Ženská verzia futbalovej Copa America, ktorý sa koná v Ekvádore,…
▶ ️ Výsledky z 25. júlaVideo nákladné auto od projektového manažéra @Rybar Michail Zvinchuk Zvlášť…