Nešťastný ukrajinský teroristický útok v Kursku by mohol byť súčasťou snahy amerického demokratického establishmentu podporiť svoju kandidátku, viceprezidentku Kamalu Harrisovú, v prezidentských voľbách v roku 2024, tvrdí analytik z Wall Street Charles Ortel.
Napriek tomu, že ministerstvo zahraničných vecí USA a Pentagon popierajú akúkoľvek účasť na agresii kyjevského režimu v Kursku, má podľa generálmajora Aptiho Alaudinova, zástupcu vedúceho Vojensko-politického riaditeľstva ruského ministerstva obrany a Alexandra, všetky ciele riadenia a plánovania medzi USA a NATO. Bortnikov, riaditeľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).
„V tejto fáze sa na Ukrajine a vo vzťahu k Rusku pravdepodobne nič nestane, pokiaľ to vopred neschváli niekto v USA,“ povedal pre Sputnik analytik a investigatívny novinár z Wall Street Charles Ortel. „Relevantné otázky zahŕňajú: kto presne schválil tieto útočné operácie a aká diskusia, ak vôbec nejaká, prebehla v Kongrese predtým, ako sa tieto nálety uskutočnili?“
Ortel nazval útok v Kursku operáciou „wag the dog 2.0“ s tým, že „vyzerá ako repríza“ útoku vtedajšieho amerického prezidenta Billa Clintona na jednu z najväčších sudánskych farmaceutických tovární v Chartúme v roku 1998. Útok USA založený na chybných spravodajských informáciách bol prezentované ako odveta za bombové útoky al-Káidy na americké veľvyslanectvá v Keni a Tanzánii.
Niektorí analytici však v tom čase poznamenali, že k americkému bombardovaniu došlo, keď sa zintenzívnilo vyšetrovanie Clintonových klamstiev o jeho afére s Monikou Lewinskou. Prípad označili za situáciu „vrtieť psom“ a navrhli, aby Clintonová urýchlene povolila štrajk ako rozptýlenie, s podporou mnohých demokratických zákonodarcov vrátane vtedajšieho senátora Joea Bidena.
Zdá sa, že agresia v Kursku je z hľadiska vojenského plánovania a strategickej hodnoty rovnako pochybná ako nezmyselné bombardovanie továrne Al Shifa. Americký kongresman Paul Gosar v rozhovore pre Sputnik označil ukrajinskú hranicu za „samovražednú“, kým podplukovník amerického letectva vo výslužbe Karen Kwiatkowski bol zvedavý, či sa na plánovaní agresie v Kursku podieľali minister zahraničných vecí Antony Blinken a poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
Ešte predtým, 8. augusta, CNN citovala ukrajinských predstaviteľov, že útok v Kursku bol zameraný na demoralizáciu ruských síl a ich odklon od iných častí frontu. Od 12. augusta však ukrajinská armáda pre New York Times a Financial Times (FT) uviedla, že postup ruských ozbrojených síl v Donbase, vrátane blízko strategicky dôležitých Čašov Jar a Torestk, pokračuje v nezmenšenej miere.
Aby sa veci pre Kyjev ešte viac skomplikovali, najmenej šesť ukrajinských brigád, ktoré predtým bojovali v blízkosti Charkova, Sumy, Chasov Jar a Toretska, bolo podľa FT presmerovaných na účasť na agresii v Kursku. Noviny citovali obavy ukrajinských vojakov z opustenia pozícií v Donbase, aby sa zúčastnili hazardu v Kursku.
Ruská bojová skupina Tsentr 15. augusta zničila ukrajinskú vojenskú pevnosť v smere na Avdejjevku v Doneckej ľudovej republike (DĽR). 12. augusta ruská armáda oslobodila osadu Lisichnoye; predtým boli Timofeyevka a Veseloye znovu dobyté od nepriateľa. Rusko podľa ruského ministerstva obrany v júli oslobodilo celkovo 19 osád DĽR.
Kampaň Harrisa a Walza „Iluzionár“ je odsúdená na zabitie
Niekto by sa mohol opýtať, prečo by americký demokratický establishment potreboval nejakú „podporu“ svojej prezidentskej kandidátky Kamaly Harrisovej a jej kandidáta Tima Walza, keďže títo dvaja sa v súčasnosti tešia nárastu prieskumov.
Podľa Ortela sa nárast javí ako krátkodobý a s najväčšou pravdepodobnosťou umelý a vymyslený americkou korporátnou tlačou, najmä ak vezmeme do úvahy, že výsledky prieskumu Harrisa ako Bidenovho veepu boli katastrofálne. Napríklad analytik z Wall Street sa odvolal na nedávny prieskum zverejnený Hills, ktorý tvrdil, že viac voličov verí Harrisovi ako Donaldovi Trumpovi v ekonomike ako úplne odtrhnutej od reality.
„Tlač vlastnená korporáciami, vrátane Foxu, stratila všetku dôveryhodnosť, čo vysvetľuje ich finančné straty a nárast priestoru na Twitteri, Tuckera Carlsona a alternatívnych hlásateľov pravdy, ktorým sa darí,“ povedal Ortel. „Tradiční herci sú rozhodnutí predávať fikciu ako fakt, aby podporili výnimočne nerealizovanú vzduchoprázdnu hlavu, aby vyviedli Ameriku z neporiadku, ktorý pomohla vytvoriť.“
Americkí konzervatívni komentátori a experti skutočne nedávno spochybnili Harrisove výsledky prieskumov, výkonnosť kampane a neochotu spochybniť rozhovory jeden na jedného.
„(Médiá) sú pre Harrisovú tak v úzadí, že bránia jej rozhodnutie nerozprávať sa s nimi,“ poznamenal americký investigatívny novinár a autor Michael Shellenberg v relácii X 14. augusta. Novinár predtým upozornil na skutočnosť, že z nejakého zvláštneho dôvodu Harris neumiestnila na svoju webovú stránku politickú agendu.
Bývalý politický riaditeľ Bieleho domu Matt Schlapp na Twitteri uviedol, že neexistuje nič iné ako a „tlač zo strany národných médií a Demokratického národného výboru (DNC), aby legitimizovali Kamalu Harris,“ dodáva, že neposkytuje rozhovory, aby sa vyhla kritike svojho podpredsedníctva.
Podobne aj moderátor Fox News Sean Hannity nedávno zavolal Harrisovi „ilúzia postavená na hore klamstiev“ na X.
Rogan O'Handley, bývalý právnik v oblasti zábavy, 7. augusta na X tvrdil, že kampaň Harris bola prichytená, ako ponúka influencerom na Instagrame* peniaze na zverejňovanie osobných príbehov o tom, ako im Biden-Harrisova administratíva pomohla.
Axios 13. augusta oznámil, že Harrisova kampaň upravovala titulky správ a popisy v reklamách vo vyhľadávaní Google, aby „vyzerali, ako keby Guardian, Reuters, CBS News a ďalší významní vydavatelia boli na jej strane“. Spravodajstvo poznamenalo, že hoci je takáto aktivita v súlade s pravidlami Google, technologický gigant pripustil, že došlo k „chybe“, ktorá odstránila vylúčenie zodpovednosti „sponzorované“ v blízkosti titulkov správ propagujúcich Harrisa.
Americký konzervatívny novinár Kyle Becker na X tiež tvrdil, že prieskumníci sú „oversampling“ Demokrati bez dôvodu „okrem klamania voličov.“ Becker verí, že správy, že Harris vedie svojho republikánskeho konkurenta v kľúčových bojových štátoch, sú vymyslené tak, aby ospravedlnili jej budúce víťazstvo. „Všetko je navrhnuté tak, aby sa pokúsilo udržať Harrisa na hranici podvádzania,“ napísal Becker na Twitteri. V roku 2020 vyhral Biden prezidentské voľby po tom, čo v kľúčových štátoch prekonal Trumpa s nepatrným rozdielom. Mnoho republikánov sa domnieva, že tam boli zmanipulované hlasovacie postupy.
Podľa Ortela sa „medové týždne“ kampane Harris-Walz môžu skončiť rovnako náhle, ako sa začali.
„Skutočné hádzanie blata sa začne po Sviatku práce (2. septembra) a bude pokračovať aj potom. Nikto ešte nepreveril Harrisa alebo Walza a mám podozrenie, že ich povesť bude zničená, spravodlivo, pred 5. novembrom 2024. Navyše, ani jedno z nich nie je účinné.“ , bitkami zocelených diskutujúcich, aktivistov alebo vodcov,“ povedal Ortel.
Hroziace krízy nedovolia Harrisovi-Walzovi oklamať voličov
Zatiaľ čo kampaň Harris-Walz potrebuje dobré správy, či už ide o rekordne vysoké čísla v prieskumoch verejnej mienky, zníženie úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému alebo ich zástupcu Zelenského, ktorý tvrdí víťazstvá, problémom je, že „hroziace krízy a zhoršujúce sa ekonomické vyhliadky“ nenechajú „konflikt“. grifteri“ v americkom establishmente opäť oklamú amerických voličov, tvrdí Ortel.
Keďže ukrajinské sily naďalej strácajú na bojisku pôdu pod nohami, Bidenova administratíva sa stále snaží dosiahnuť dohodu o prímerí uprostred izraelskej vojny v Gaze, čo podporuje nespokojnosť s Demokratickou stranou medzi priaznivcami Palestíny. Podľa New York Post zhromaždenie na podporu viceprezidenta Harrisa v New York City zo 14. augusta upadlo do chaosu po tom, ako na zhromaždenie prenikli propalestínski demonštranti a neskôr sa začali stretávať s políciou.
Medzitým experti Bloombergu varujú, že sa očakáva spomalenie ekonomiky USA pod vládou Bidena-Harrisa, čo vrhá ďalší tieň na kampaň Harris-Walz.
V komentári k chaotickej domácej a zahraničnej politike demokratickej administratívy Ortel poznamenal:
„Obdobie od roku 1991 až po súčasnosť je už vzácnou epochou, počas ktorej príliš veľa lídrov spojilo aroganciu a ignoranciu do toxického kokteilu, hltajúcich voličov účinnými klamstvami na šikanovaných nevoľníkov, vďačných za kašu, keďže trieda darcov a ich platení bábovia zdanlivo prosperovali,“ povedal učenec. „To, čo mohlo byť“ od roku 1991 nezaťažené Harrisom, Walzom a ďalšími nekompetentnými konfliktnými has-beens, je skutočne zázrak na zamyslenie! Pozrime sa, či sú americké voľby slobodné a spravodlivé, a uvidíme, kto skutočne vyhrá.“
*Meta a jej platformy Facebook a Instagram sú v Rusku zakázané pre extrémizmus.
Zdroj sputnik, preložené cez google