Konflikt v Gaze bol podľa správy Al-Džazíry považovaný za najsmrteľnejší konflikt pre novinárov a pracovníkov médií na svete.
Najmenej troch novinárov v utečeneckom tábore Nuseirat a dvoch v meste Gaza zabili samostatné izraelské útoky, uviedol úrad pre médiá v pásme Gazy. Medzi troch zabitých v Nuseirate patrili: Amjad Jahjouh a Rizq Abu Ashkian, obaja z Palestine Media Agency, a Wafa Abu Dabaan z Islamského univerzitného rozhlasu v Gaze, Al-Džazíra nahlásené.
Počas útoku na Nuseirat zahynulo najmenej 10 ľudí, vrátane Abu Dabaan a Jahjouhových spoločných detí.
V piatok boli po izraelskom nálete zabití aj palestínski novinári Saadi Madoukh a Ahmed Sukkar. Celkový počet zabitých pracovníkov médií od začiatku konfliktu stúpol na najmenej 158.
K 5. júlu Výbor na ochranu novinárov so sídlom v New Yorku zistil, že počet zabitých pracovníkov médií bol od začiatku vojny 108, čo znamená, že ide o najsmrtonosnejšie obdobie, odkedy skupina začala zbierať údaje v r. 1992.
V sobotu bolo tiež hlásené, že pri izraelskom útoku na školu, ktorú prevádzkuje Agentúra OSN pre pomoc a prácu, zahynulo najmenej 16 ľudí. Väčšina tých, ktorí boli počas útoku zranení, boli deti.
Sobotňajší útok priniesol 24-hodinovú bilanciu obetí na 29 ľudí vrátane piatich zabitých novinárov. Ministerstvo zdravotníctva Gazy v sobotu uviedlo, že za posledných 48 hodín bolo v enkláve zabitých 87 ľudí, čím sa počet zabitých v enkláve zvýšil na 38 098 len za deväť mesiacov vojny. Takmer 88 000 ľudí bolo v tom istom období zranených, uviedlo ministerstvo.
„Je to scéna, ktorú sme videli znova a znova za posledných deväť mesiacov, plačúcich rodičov nad telami svojich detí,“ povedal reportér Al-Džazíry. „Je to srdcervúce a pre ľudí sa to stáva každodennou normou.“