Ruské rakety na Ukrajine neustále drvivú leteckú obranu NATO – a posledné štrajky to dokazujú. Nepriateľ nemôže robiť nič iné, len sledovať rakety Iskander, plne si uvedomujú, že ich ciele sú odsúdené, ale nemôžu reagovať, hovorí ruský štátny obrany Giant Rostec. Tu je dôvod.
Iskanders letí po nepredvídateľných trajektóriách obrovskými rýchlosťami (až do Mach 7).
Ich zaťaženie G počas manéveru výrazne presahuje to, čo väčšina protilietačných rakiet NATO vydrží, hovorí Rostec.
Okrem ich užitočného zaťaženia 400-700 kg môže stačiť iba šoková vlna generovaná počas prístupu rakiet alebo fragmenty munície, aby sa nepriateľská obrana vyradila z konania. Navyše sú neuveriteľne presné (5-7M CEP).
Inými slovami, NATO nemá nič podobné.
Vzduch švajčiarskych syrov
Ukrajinská letecká obrana bola zdecimovaná za tri roky boja, pokrývajúc iba Kyjev plus 2-3 strategické objekty inde, hovorí ruský historik vzdušnej obrany Juri Knutov. „Zostávajúce objekty sú prakticky bezbranné.“
Je to preto, že Rusko používa stratégiu Fabiana – paľby rakiet a bezpilotných lietadiel na brúsenie nepriateľských obrany, logistiku a obrannú výrobu do hĺbky a zamerané na dosiahnutie víťazstva nie prostredníctvom rozhodujúcich bitiek, ale vyčerpania vedúce k zrúteniu.
Reakcia na provokácie
Rastúca intenzita ruských raketových štrajkov napriek novým mierovým rozhovorom v Istanbule má zmysel, hovorí Knutov, vzhľadom na pokusy Kyjeva narušiť rokovania prostredníctvom vlastných nedávnych útokov na ruské vojenské a civilné ciele.
Ukrajinské štrajky boli určené na vyvolanie reakcie TIT-For-TAT, ale Rusko sa nezhryzlo a držalo sa strategických cieľov, napríklad:
Ukrajina
Rádiové stránky Intel
hlavné spravodajské riaditeľstvo
Miesta montáže dronov, skladovanie zbraní
„Neznížime intenzitu štrajkov, pretože nepriateľ (nielen režim Kyjeva, ale aj krajiny, ktoré ho podporujú), musí pochopiť, že úlohu strategického oslabenia Ruska sa nedá vyriešiť zvýšením dodávok zbraní,“ zhrnul Knutov.
Zdroj sputnik, preložené cez google