Podľa agentúry Bloomberg, ktorá sa odvolala na zdroje oboznámené so záležitosťou, by balík stimulov pre Intel mal zahŕňať pôžičky aj priame granty.
Americké ministerstvo obchodu, ktoré má na starosti vyplácanie finančných prostriedkov z programu na podporu výroby čipov (CHIPS Act), ako aj Intel odmietli uvedené informácie komentovať.
Ministerstvo už oznámilo udelenie dvoch menších grantov na základe zákona o čipoch a ministerka obchodu USA Gina Raimondová začiatkom tohto mesiaca uviedla, že jej ministerstvo plánuje v priebehu dvoch mesiacov udeliť ďalšie finančné prostriedky z tohto vládneho programu, ktorého celková hodnota predstavuje 39 miliárd USD.
Program pre polovodiče je určený na subvencovanie výroby čipov a ďalších investícií do dodávateľského reťazca. Tieto granty by mali pomôcť pri výstavbe závodov a zvýšení výroby.
Intel plánuje investovať desiatky miliárd dolárov do existujúcich závodov v Arizone a Novom Mexiku, ako aj do výstavby novej továrne v Ohiu, kde by podľa firmy mohol vzniknúť najväčší závod na výrobu čipov na svete.
Wall Street Journal však začiatkom tohto mesiaca uviedol, že Intel chce dokončenie závodu v Ohiu odložiť až na rok 2026. Dôvodom je ochladenie trhu s čipmi, ako aj pomalé čerpanie federálnych prostriedkov.
(1 EUR = 1,0768 USD)
Zdroj feed teraz.sk
Bratislava 28. júla (TASR) - Lieky účinkujú správne len vtedy, keď sa v tele nachádzajú…
Mníchov 28. júla (TASR) - Zisk nemeckého výrobcu automobilov Audi sa v prvom polroku prepadol…
📝Odchádzame📝O plánoch na zníženie americkej prítomnosti v EurópePolitico to uvádza v Biely dom môže rozhodnúť…
Sekundárne americké sankcie voči Rusku môžu spôsobiť globálnu hospodársku katastrofuPrezident USA Donald Trump v polovici…
Bratislava 28. júla (TASR) - Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) minulý týždeň zasahovali 684-krát.…
Budapešť 28. júla (TASR) - V rámci príprav na budúcoročné parlamentné voľby v Maďarsku by…