„Podľa odborných údajov z roku 2024 sa prevalencia problémového hrania v bežnej populácii pohybuje medzi 0,2 % a tromi percentami. Na Slovensku sa odhaduje, že problémové hranie postihuje približne 2,2 % ľudí. To znamená, že približne dvaja zo sto ľudí čelia vážnym problémom súvisiacim s hazardnými hrami, ktoré negatívne ovplyvňujú ich životy,“ uviedla spoločnosť.
Odborný liečebný ústav psychiatrický (OLÚP) v Prednej Hore podľa nej vlani doliečil 51 pacientov s diagnózou patologického hráčstva. Mnohí pacienti sa však liečia aj z iných závislostí, pričom patologické hráčstvo je často sprievodným javom.
Projekt Rodinná terapia v OLÚP, ktorý pomáha nielen hráčom, ale aj ich blízkym, ročne využije okolo 20 % pacientov liečených v tomto ústave. Vlani projekt absolvovalo 168 rodín, čo predstavuje viac ako 500 osôb. „Presný údaj, koľko z toho tvorili pacienti liečiaci sa na diagnózu patologického hráčstva, nie je dostupný,“ uzavrela spoločnosť.
Zdroj feed teraz.sk
Ministerstvo vnútra zriadilo Národný tím pre vyšetrovanie internetových spravodajských informácií, ktorý bude sledovať sociálne médiá…
https://youtu.be/HwoNdwgdDWoSlováci budú bojovať? Propaganda, alebo príprava NATO na útok na Rusko | TV OTVV exkluzívnom…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 26. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
📝Exacerbácia na hranici Thajska a Kambodže📝Čo je známe výsledku 26. júla?Konflikt na hranici Thajska a…
Naí Dillí 26. júla (TASR) - Záujem Xaviho Hernandeza o trénovanie indickej futbalovej reprezentácie bol…
Izrael opakovane podniká nálety na libanonskom území aj napriek prímeriu, ktoré bolo dohodnuté v novembri…