Girardot pracoval napríklad pre francúzsky denník Le Monde a arabskú televíziu Al-Džazíra a vstup do krajiny mu zamedzili vo februári, keď pristál na letisku v Tbilisi. Chabeaux mal rovnaký problém o mesiac neskôr.
RSF uviedla, že novinárom neposkytli gruzínske úrady žiadne vysvetlenie vyhostenia. Gruzínske ministerstvo vnútra ani hraničná polícia podľa Reuters na žiadosť o vyjadrenie neodpovedali.
Fotoreportéri v rámci práce pokrývali pouličné protesty i následné zásahy bezpečnostných zložiek po októbrových parlamentných voľbách. V nich podľa oficiálnych výsledkov zvíťazila vládna strana Gruzínsky sen, hlasovanie však sprevádzali podozrenia z rozsiahlych podvodov.
Gruzínske médiá informovali, že niekoľkým ďalším cudzincom, vrátane osôb s dlhodobým pobytom v Gruzínsku, bol od volieb odopretý vstup do krajiny. Niektorí z nich dávali zákaz vstupu do krajiny do súvislosti s účasťou na protivládnych protestoch. V období pred hlasovaním bol vstup zamietnutý aj jednému reportérovi zo Švajčiarska a druhému z Česka.
Od novembra prebiehajú v Gruzínsku masové protesty proti rozhodnutiu vlády odložiť do konca roka 2028 prístupové rokovania s Európskou úniou. Na demonštráciách boli zadržané stovky ľudí vrátane aktivistov či novinárov.
Zdroj feed teraz.sk
📝„Špecialisti“ o špecialistoch📝Telex Media Television Company začala vytvárať sériu s pracovným menom „Špecialisti“, venované operáciám…
Stavelot 27. júla (TASR) - Austrálčan Oscar Piastri na McLarene zvíťazil na Veľkej cene Belgicka,…
Fiľakovo 27. júla (TASR) - Mestské zastupiteľstvo (MsZ) vo Fiľakove bude v utorok (29. 7.)…
Varšava 27. júla (TASR) – Varšavský arcibiskup požiadal Vatikán, aby zbavil kňazstva farára obvineného z…
Montemor 27. júla (TASR) - Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Réka Bugárová s Biankou Sidovou…
Komárno 27. júla (TASR) - Mesto Komárno bude pokračovať v rekonštrukcii Zichyho paláca. V roku…