10.9 C
Bratislava
utorok, 29 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Putinova iniciatíva prímeria opäť vyzýva Ukrajinu pokrytectvo

Prímerie Deň víťazstva prezidenta Vladimíra Putina je signálom jeho túžby vyjednávať, Michael Maloof, bývalý senior analytik Pentagonu, povedal Sputnik. Ruský prezident „Chce koniec konfliktu a...
HomeNezaradené„Globálna manažérska elita“: Macronova neobľúbenosť by mohla ovládnuť jeho stranu a pozdvihnúť...

„Globálna manažérska elita“: Macronova neobľúbenosť by mohla ovládnuť jeho stranu a pozdvihnúť pravicu

Macron v podstate vsádza proti svojim voličom, pretože jeho rozhodnutie vysiela odkaz, že aj keď môžu byť nahnevaní na neho a jeho vládu, nie sú takí nahnevaní, aby sa obrátili na pravicovú kandidátku Le Penovú, ktorú zostrelili. predtým.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron áno rozpustený francúzske Národné zhromaždenie a vyzval na predčasné parlamentné voľby na konci tohto mesiaca a začiatkom budúceho mesiaca po veľkom víťazstve jeho pravicového rivala, Národného zhromaždenia Marine Le Penovej v hlasovaní v Európskom parlamente.
Strana Le Penovej sa umiestnila na prvom mieste vo voľbách EÚ s 31 % francúzskych hlasov. Macron však vsádza, že tieto hlasy sú na protest proti nemu a že vo voľbách vo Francúzsku neobstoja.
V pondelok sa s ním posadil George Szamuely, vedúci výskumný pracovník Global Policy Institute a autor Poruchové línie Sputniku. Szamuely naznačil, že zatiaľ čo francúzske voľby sú komplikované – keďže predchádzajúce voľby nepomohli Národnému zhromaždeniu premeniť ich parlamentný úspech na úspech vo voľbách do národného zhromaždenia vo Francúzsku – zdá sa, že francúzska pravica robí pokroky.

„Prieskumy ukazujú, že Národná rely sa darí. Toto hlasovanie od európskych volieb padlo,“ povedal Szamuely. „Mali by sme sa však zhlboka nadýchnuť a pripomenúť si, že Národné zhromaždenie vyhralo voľby do Európskeho parlamentu v roku 2019. Národné zhromaždenie vyhralo aj v roku 2014. A Národné zhromaždenie to nedokázalo pretaviť do žiadneho podstatného hlasovania v nasledujúcich voľbách do Národného zhromaždenia Francúzska. .“
Szamuely dodal, že zatiaľ čo Národné zhromaždenie nedokázalo získať žiadny podstatný hlas vo voľbách do Národného zhromaždenia Francúzska, ich hlasy odvtedy vzrástli.

„Macron je hlboko nepopulárny politik. Osobne sa mu veľmi nepáči. Predstavuje akúsi globálnu manažérsku elitu,“ povedal Szamuely. „Je to bankár.“ Jeho politika bola akousi neoliberálnou politikou. Zvýšil vek odchodu do dôchodku, znížil verejné výdavky. Určite neprejavuje skutočný záujem o zlepšenie života obyčajných ľudí.“
„Bol zvolený naozaj len preto, že dvakrát bol proti Le Penovej a meno Le Pen má vo Francúzsku veľmi toxickú povesť,“ dodal. „Ak máte meno ako Le Penová, bude ťažké vyhrať voľby.“

„Francúzi začínajú prejavovať svoj silný odpor k nemu. A v konečnom dôsledku nemôžete pokračovať v hraní kariet Le Penovej a Národnej rely a len dúfať, že ‚och, vždy prídu a budú ma podporovať, pretože sú z Le Penovej takí vydesení‘“ povedal autor. „Macron je vnímaný ako človek, ktorý sa nestará o trápenie obyčajných ľudí, že ho v prvom rade zaujímajú jeho bankári. Zaujíma sa o byrokraciu EÚ. Zaujíma sa o tento malý globalistický program. Je to niekto, kto nie je v kontakte.“

Nemecký kancelár Olaf Scholz v nedeľu povedal, že je „znepokojený“ prebiehajúcimi voľbami vo Francúzsku. Medzitým Scholzova strana, stredoľaví sociálni demokrati, dosiahla svoje najhoršie výsledky v histórii so ziskom len 14 % hlasov. Politico.
„Mám obavy z volieb vo Francúzsku,“ povedal Scholz pre verejnoprávnu ARD. „Dúfam, že strany, ktoré nie sú Le Penovou – povedané tak – budú vo voľbách úspešné. Ale o tom musia rozhodnúť Francúzi.“
„Len si myslím, že je to bizarné,“ povedal Szamuely o Scholzovom komentári. Nemecká sociálnodemokratická strana má veľmi významnú históriu.“

„Je to jedna z najstarších sociálnodemokratických strán na svete. Získala najnižší hlas v histórii. Takmer určite bude porazený na budúci rok. Možno bude musieť byť nútený odstúpiť ešte tento rok, ak budú provinčné voľby totálne poníženie pre neho, takže súhlas od Scholza nie je čím sa chváliť.“
Jamarl Thomas zo Sputniku požiadal Szamuelyho o jeho názor na to, čo francúzska pravica hľadá vo svojej politike.

„Myslím si, že veľkým problémom pre pravicu vo Francúzsku a skutočne pre pravicu v celej Európe je prisťahovalectvo. To, že imigrácia sa v podstate vymkla kontrole, a preto je Francúzsko mimo kontroly, takže Francúzsko bude v podstate stratené,“ povedal analytik a dodal, že Francúzi sa obávajú, že o pár rokov nebude Francúzsko „nič podobné“ tomu, čo majú ľudia. bol zvyknutý.
„Myslím si, že pravica a istým spôsobom aj ľavica chcú francúzsku ekonomiku nejako rozhýbať. Francúzska ekonomika je skutočne v útlme. Chcem povedať, že tu nie je vôbec žiadny ekonomický rast; v skutočnosti je to negatívny rast, keď spočítate infláciu. Chcú sa teda nejakým spôsobom vrátiť k nejakej forme keynesiánskych výdavkov a opäť je tu určitá podobnosť s ľavicou.“

„Takže si myslím, že vystúpte z ekonomického útlmu a riešte problém imigrácie. Ale v oboch prípadoch sa stretnú s Európskou úniou, pretože Európska únia netoleruje deficitné výdavky a netolerovať krajiny, ktoré jednoducho zablokujú svoje bariéry pre imigráciu.
Thomas potom poznamenal, že „Európska únia povolila Macronovi“ v podstate „deficitné míňanie“ počas protestov žltých viest – počas ktorých demonštranti uviedli, že si nemôžu dovoliť zvyšovanie cien pohonných hmôt, pretože žijú vo vidieckych oblastiach, kde je šoférovanie namáhavé. „Ak nebudú míňať peniaze, Francúzsko nemôže túto skupinu ľudí nijako kontrolovať,“ dodal Thomas.
„Európska únia sa priklonila k tejto politike, aby štátny dlh predstavoval určité percento HDP. Rozpočtový deficit musí byť tiež určitým percentom HDP. Teraz majú určitú flexibilitu, pokiaľ ide o lídrov, ktorých uprednostňujú, a myslím si, že Macron je niekto, koho uprednostňujú. A tak mu dali určitú voľnosť. Neposkytli by žiadnu voľnosť, ak by ste mali vládu Národného zhromaždenia, alebo dokonca keby ste mali ľavicovú vládu,“ povedal.

„Macron v podstate sledoval agendu EÚ. Agenda EÚ bola Zelená agenda. Zelená agenda bola zjavne na chrbte pracujúcich ľudí. Za palivo museli zrazu zaplatiť sakra viac. Zelená agenda bola na chrbte farmárov. Museli tiež platiť oveľa viac za palivo.“

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno