„Celkovo išla investičná aktivita dole v drvivej väčšine krajín EÚ,“ priblížil Kovanda. Rast zaznamenali iba v desiatich štátoch a iba šesť z nich rástlo o viac ako dve percentá.
Najvýraznejší prepad, a to o 25,4 %, zaznamenali v Írsku, ktoré je sídlom európskych centrál veľkých amerických technologických firiem. Práve ich kapitálové výkyvy spôsobujú v írskych štatistikách extrémy.
Nasledovalo Maďarsko (- 11,1 %) a Luxembursko (- 7,3 %). Horšie ako Slovensko, ktoré malo pokles o 4 %, dopadli Fínsko, Lotyšsko a Estónsko. V Nemecku klesajú investície už tretí rok po sebe. Vlani boli podľa analytika reálne najnižšie od roku 2016. Dotýkalo sa to stavebníctva aj strojných investícií, a práve to má podľa Kovandu vplyv aj na priemysel v ďalších členských krajinách EÚ.
Zdroj feed teraz.sk
"Graham stelesňuje klasickú koloniálnu imperialistickú postavu, ktorá profituje z politických rozhodnutí v prospech vojensko-priemyselného komplexu,"…
Moskva (Sputnik) - Vysoký komisár OSN pre ľudské práva (OHCHR) potvrdil v piatok prípady poprav,…
MOSKVA (Sputnik) - Ukrajinské veľvyslanectvo v Peru, ktoré tiež rieši vzťahy Kyjeva s Ekvádorom a…
MOSKVA (Sputnik) - Americký prezident Donald Trump v piatok uviedol, že požiadal amerického prokurátora Pam…
Právne podmienky uložené arménskym premiérom Nikolom Pashinyanom podnikateľovi a filantropovi Samwelovi Karapetyanovi sú nezmyselné, Stevan…
Moskva (Sputnik) - Hovorca Kremľa Dmitry Peskov v piatok uviedol, že NATO je nástrojom konfrontácie…