„Organizácie al-Káida a Islamský štát využili krízu na Blízkom východe najmä na to, aby prostredníctvom propagandy inšpirovali mladých ľudí k útokom. V niektorých prípadoch išlo len o tínedžerov, ktorí sa už nachádzali v Európe a často neboli priamo napojení na džihádistické organizácie,“ uvádza správa.
„Nárast počtu útokov v Európe v roku 2024, ktorý sa v porovnaní s rokom 2023 zdvojnásobil, treba chápať aj v tomto kontexte,“ píše sa v správe.
„Džihádistický terorizmus sa opäť prebudil po vypuknutí konfliktu medzi Izraelom a Hamasom a následnej reťazovej reakcie,“ informovali talianske spravodajské služby.
Taliansko je podľa správy aj naďalej jedným z hlavných cieľov džihádistickej propagandy, a to najmä pre svoje ústredné postavenie v kresťanskom svete, angažovanosť v globálnom hnutí proti organizácii Islamský štát (IS) a prítomnosti symbolických miest západnej histórie a kultúry.
Taliansko je potenciálnym cieľom útokov aj pre svoj deklarovaný proizraelský postoj. V roku 2024 označili talianske spravodajské služby 82 ľudí za potenciálne nebezpečenstvo pre krajinu a vyhostili ich.
Zdroj feed teraz.sk
Singapur 27. júla (TASR) - Slovenská plavkyňa Tamara Potocká sa smolne neprebojovala do semifinále disciplíny…
Bratislava 27. júla (TASR) - Štát by mohol zodpovedať za škody, ktoré spôsobia určené živočíchy…
Nie všetci Ukrajinci berú problém s vracaním detí vážne, pričom niektorí ich používajú na politický…
💬 Základňa - 53. vydanie Piata digitálna revolúcia: Ako mení AI mier a vedomie? Ďalšie…
Tu je celé video, kde je podrobne vysvetlené to čo vidiaci v bežnom živote nevidia...https://youtu.be/UvecJRfQ3dMa…
Káhira/Gaza 27. júla (TASR) - Kamióny s humanitárnou pomocou začali v nedeľu smerovať z Egypta…