Na základe prieskumu medzi viac ako 15.000 ľuďmi z hudobného priemyslu francúzska Spoločnosť autorov, skladateľov a vydavateľov hudby (SACEM) a nemecká Spoločnosť pre práva na hudobné výkony a mechanické reprodukcie (GEMA) uviedli, že 71 percent respondentov sa obáva, že v budúcnosti už nebudú môcť vyžiť. AI vo „veľkom počte oblastí súvisiacich s tvorbou hudby“ už využíva 35 percent opýtaných.
Podľa analýzy trhu a rozhovorov s odborníkmi sa odhaduje, že príjmy do roku 2028 klesnú o 27 percent, čo je približne 2,7 miliardy eur.
Väčšiu transparentnosť od spoločností vyvíjajúcich nástroje AI požadovalo približne 95 percent respondentov a podobný počet chce, aby politici venovali väčšiu pozornosť problémom spojeným s AI a autorskými právami.
Výkonná riaditeľka SACEM Cécile Rapová-Veberová uviedla, že nejde o to, aby sa činnosť v oblasti AI „spomalila“, „ale aby sa stala cnostnou“. „Aktívne spolupracujeme s aktérmi v tomto sektore na implementácii technických riešení zameraných na identifikáciu obsahu vytvoreného pomocou AI,“ dodala v správe.
Zdroj feed teraz.sk
▶ ️Vlastná kronika na 26. - 27. júlaVideo nákladné auto od projektového manažéra @Rybar Michail…
Teploty sa budú pohybovať od 20 do 25 stupňov Celzia. Zdroj feed teraz.sk
Nezmyselné, nepriatelia a nežiaduce prvky o našich článkoch týkajúcich sa rekreácie v Turecku. Citácia:„Odpočívané v…
📝Kronika špeciálnej vojenskej operácie📝Za 26.-27. júla 2025Ruské jednotky zasiahli sériu úderov na rôzne predmety ozbrojených…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 27. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…