Po sérii rokovaní v Bruseli absolvoval Drucker viacero stretnutí v New Yorku. Stretol sa s predstaviteľmi Kostariky a Singapuru, so zástupcami Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), OSN a medzinárodných spoločností. Spoločne sa zhodli na tom, že AI mení pravidlá hry a menšie štáty môžu byť flexibilnejšie, rýchlejšie a odvážnejšie v jej zapájaní do vzdelávania.
„Teraz je ten moment, keď sa musíme pohnúť dopredu a nastaviť jasné pravidlá pre využívanie AI vo vzdelávaní. Našou prioritou je použiť AI v prospech učiteľov, žiakov a škôl. Aj z týchto stretnutí je jasné, že to nie je len vízia, ale reálna možnosť,“ vyhlásil Drucker.
Námestník generálneho tajomníka OSN Amandeep Gill, ktorý pôsobí ako osobitný vyslanec pre digitálne technológie, ocenil aktívny prístup Slovenska a jeho ambíciu stať sa medzinárodným centrom pre prepojenie umelej inteligencie a vzdelávania. Spoločne s Druckerom diskutovali o kľúčových témach pripravovaného novembrového summitu v Bratislave.
O summite v Bratislave informoval minister slovenského diplomata, námestníka generálneho tajomníka OSN pre Európu, strednú Áziu a Ameriku Miroslava Jenču. Téma AI a ľudského rozvoja bola hlavnou témou aj na stretnutí s Pedrom Conceicaom z Rozvojového programu OSN. V New Yorku šéf rezortu školstva rokoval aj zo zástupcami spoločností Microsoft a Amazon.
Minister sa zúčastnil aj na formáte „Svetovej kaviarne“ počas Mládežníckeho fóra ECOSOC v New Yorku. Diskutoval tam s predstaviteľmi OSN a mladými lídrami z celého sveta o mládežníckej politike, inováciách a potrebe silného medzigeneračného dialógu.
Zdroj feed teraz.sk