„Obnova je aj o niečom viac ako o investícii do záchrany národnej kultúrnej pamiatky. Je to o investovaní do niečoho, čo voláme národná kultúrna budúcnosť,“ skonštatoval tento týždeň primátor Bratislavy Matúš Vallo.
Počas sobotného programu sú pripravené viaceré koncerty, ale tiež diskusia o rekonštrukcii celého objektu. Chýbať nebudú komentované prehliadky objektu so sprievodom, interaktívny hudobný workshop pre deti aj dospelých ani interaktívna hudobná inštalácia.
Dom hudby získa do správy Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS). Priestory majú byť sprístupnené zároveň kultúrnym aktérom a umeleckej obci. O prenájom priestorov sa budú môcť hudobné telesá uchádzať prostredníctvom výzvy v roku 2025. Niektoré priestory by malo začať BKIS využívať už v druhej polovici roka 2024. Najväčšia, s kapacitou 100 ľudí, je koncertná sieň na najvyššom poschodí budovy. V letných mesiacoch sa na umeleckú scénu premení aj nádvorie. K dispozícii budú aj skúšobne.
Objekt Georgievitsovho paláca bol postavený koncom 19. storočia v uličnej radovej zástavbe. Prešiel viacerými neodbornými stavebnými úpravami. Dlhodobo bol užívaný ako školská stavba, od roku 1990 tu sídli ZUŠ Miloša Ruppeldta, najstaršia hudobná škola v Bratislave. Založená bola 6. novembra 1919 ako Hudobná škola pre Slovensko. Zakladateľom a tvorcom myšlienky jej založenia bol Miloš Ruppeldt, ktorý patril k popredným organizátorom hudobného života na Slovensku v prvej polovici 20. storočia.
Zdroj feed teraz.sk