„V prípade, že ste si tampón nechali zavedený dlhšie, lekára by ste mali vyhľadať, ak pozorujete silný zápach, výtok, svrbenie genitálu, horúčku, nízky krvný tlak, závraty, slabosť až mdloby,“ upozornila.
Používanie tampónov je podľa odborníčky vo všeobecnosti bezpečné, ak sa používajú správne. Poukázala však na nedávne štúdie odhaľujúce prítomnosť ťažkých kovov v tampónoch, ako sú olovo, arzén, kadmium. „Tieto látky môžu pochádzať z kontaminácie bavlny či z prídavných látok používaných pri výrobe. Koncentrácie týchto kovov sú relatívne nízke, ale je potrebný ďalší výskum, aby sa zistilo, či sa tieto kovy môžu uvoľňovať z tampónov, či ich telo absorbuje a ak áno, v akých koncentráciách,“ ozrejmila lekárka.
Podotkla, že každá menštruačná pomôcka má svoje pre aj proti, preto by ženy mali vyskúšať viaceré. „Výber najvhodnejších hygienických potrieb je veľmi individuálny. Závisí od preferencií, životného štýlu, citlivosti pokožky a ekologického zmýšľania,“ dodala.
Zdroj feed teraz.sk
Istanbul 27. júla (TASR) - Turecké ministerstvo životného prostredia v sobotu oznámilo, že meteorológovia zaznamenali…
Bratislava 26. júla (TASR) - Ženské meno Božena má český pôvod a jeho význam je…
Gaza 26. júla (TASR) - Izraelská armáda oznámila, že v sobotu v noci začne do…
🖌 Šťastný námorný deň!Poslednú júlovú nedeľu Rusko oslavuje deň námorníctva. Pamätný dátum bol stanovený v…
Americké ministerstvo efektívnosti vlády (DOGE) plánuje využiť umelú inteligenciu na zníženie počtu federálnych predpisov na…
Izraelské obranné sily (IDF) uviedli, že humanitárna pomoc obyvateľom pásu Gazy vrátane múky, cukru a…