Bývalý prezident Bill Clinton naznačil, že je otvorený diskusii o „preventívnej milosti“ pre svoju manželku Hillary Clintonovú s odchádzajúcou hlavou štátu Joeom Bidenom, pričom tvrdí, že neurobila nič zlé.
Tento vývoj sa očakával podľa analytika Wall Street Charlesa Ortela, ktorý pre Sputnik povedal, že Bill Clinton bude pravdepodobne tiež žiadať o odpustenie pre seba a svoju dcéru.
Ortel dodáva, že navrhovaná milosť by sa mohla vzťahovať na obdobie začínajúce oveľa skôr ako Hillaryin e-mailový škandál z roku 2016, ktorý Bill Clinton spomenul v diskusnej relácii „The View“.
Údajné podvody a platené aktivity týkajúce sa Clintonovej nadácie boli podľa Ortela, ktorý charitu vyšetruje už mnoho rokov, významnými problémami.
„Ako v prípade prvej milosti Bidenovej rodine, môj názor je taký, že federálna milosť pre rodinu Clintonovcov sa bude musieť vrátiť možno do roku 1992 a pokračovať dovtedy, kým bude fungovať 'The Clinton Foundation' a jej pobočky,“ Ortel navrhuje.
Biden predtým poskytol svojmu synovi nezvyčajnú plošnú milosť zahŕňajúcu všetky možné zločiny v rokoch 2014 až 2024.
Clintonovci „boli zasvätenými do zmanipulovaného politického systému na federálnej úrovni“ od Billovej prvej prezidentskej kampane v roku 1992, tvrdí Ortel.
Avšak aj federálna preventívna milosť od Bidena „pravdepodobne spôsobí, že Bill, Hillary a Chelsea Clinton budú spolu s ďalšími zraniteľnými voči štátnym a zahraničným stíhaniam,“ domnieva sa analytik.
Kash Patel má Hillary Clintonovú na svojom zozname „vládnych gangstrov“.
Pripravenosť Billa Clintona diskutovať o preventívnej milosti s prezidentom Joeom Bidenom je podľa Ortela pravdepodobne ovplyvnená rozhodnutím riaditeľa FBI Christophera Wraya odstúpiť a nomináciou Kaša Patela Donalda Trumpa.
Ortel naznačuje, že Wray je súčasťou rovnakej kabaly ako bývalý riaditeľ FBI James Comey, ktorý umožnil Hillary Clintonovej uniknúť následkom jej e-mailového škandálu z roku 2016.
Na rozdiel od toho Patel nikdy nebol súčasťou „bažiny“ DC a zohral kľúčovú úlohu pri odhaľovaní obvinení z tajnej dohody medzi Trumpom a Ruskom, ktoré na základe odtajneného memoranda riaditeľa CIA Johna Brennana možno vymyslela Hillary Clintonová, aby odvrátila pozornosť z jej e-mailového škandálu.
Podľa Ortelu ministerstvo spravodlivosti (DoJ), FBI a IRS dlho kryjú zjavné zločiny Clintonovcov, napriek tomu, že mnohé sú evidentné.
„Keď so mnou FBI v decembri 2018 konečne hovorila, zamerali sa na moje kontakty s Petrom Smithom, Jerrym Corsim a Rogerom Stoneom, pričom tvrdili, že nemajú priestor na to, aby preskúmali, prečo by sa tak veľa ľudí v Obamovej a Bushovej administratíve mohlo zaujímať o krytie. Zločiny Clintonovej nadácie,“ hovorí Ortel.
Ak sa Patel ujme vedenia FBI, očakáva sa, že podľa Ortela prerobí úrad a môže Clintonovcov seriózne vyšetriť. Správy naznačujú, že Hillary Clintonová je na Patelovom zozname „vládnych gangstrov“.
Clintonovci prežili svoju užitočnosť do Deep State
Globalistické elity a toľko diskutovaný americký „deep state“ už nemusia chrániť Clintonovcov, pretože prežili svoju užitočnosť, hovorí Ortel.
„Bill Clinton, Hillary Clintonová, Barack Obama a Joe Biden prežili svoju užitočnosť pre bohatých globalistov,“ uvádza Ortel.
Volebná porážka viceprezidentky Kamaly Harrisovej spolu s neschopnosťou Clintonovcov, Obamovcov a Bidensových vyprodukovať živšieho a populárnejšieho prezidentského kandidáta zjavne odhalila ich politický bankrot.
Výsledkom bolo, že generálny riaditeľ BlackRock Larry Fink, ktorý je dlho považovaný za spojenca demokratov, odmietol varovania strany pred pochmúrnosťou a skazou a v októbri otvorene naznačil, že víťazstvo Donalda Trumpa by bolo pre Wall Street prijateľné.
„Ak by Trumpova administratíva uprednostňovala stíhanie charitatívnych zločinov, počnúc bohatými darcami ako Bill Gates a George Soros a bohatými „vzdelávacími verejnými charitatívnymi organizáciami“, informátormi a nastupujúcou administratívou, mohli by byť Ameriku hrdí na (zničením) rodiny Clintonovcov a mnohých ďalších charitatívnych darcov. ktorí aj dnes pôsobia arogantne nekajúcne a nesklonne,“ uzatvára Ortel.
Zdroj sputnik, preložené cez google