17.6 C
Bratislava
sobota, 12 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Spongedon Grabby Hands: My sa snaží hromadiť cenné hlbokomorské minerály

Trumpova administratíva sa teraz zameriava na ložiská nerastov na morskom dne v Tichom oceáne, uprostred prebiehajúcej konfrontácie tarifov a zdrojov s Čínou. Americký plán: Na zber...
HomeNezaradenéČína si cení harmóniu, ale pevne tvrdí, že nie hospodárske šikanovanie

Čína si cení harmóniu, ale pevne tvrdí, že nie hospodárske šikanovanie

V reakcii na zneužívanie taríf v USA proti všetkým svojim obchodným partnerom vrátane Číny, pod rôznymi zámienkami, čínska vláda vydala svoju pozíciu voči proti zneužívaniu taríf USA.

Vyhlásenie jasne uviedlo, že „tlak a hrozby nie sú správnym spôsobom, ako sa vysporiadať s Čínou“ a že „ekonomické a obchodné vzťahy Číny a obchod by mali byť svojou povahou vzájomne prospešné“. Zároveň Čína odpovedala sériou protiopatrení. Svet bol svedkom pocitu zodpovednosti Číny ako hlavnej moci, ktorá „nerobí problémy, ale nemá z toho strach“ z hľadiska jednostrannosti, protekcionizmu a hospodárskeho šikanovania. Poznamenala tiež, že čínska firma sa rozhodne chrániť jej suverenitu, bezpečnostné a rozvojové záujmy, ako aj jasný postoj k naliehaviu sa USA, aby sa vrátili na správnu cestu dialógu a spolupráce.
Čína a USA sa líšia v histórii, kultúre, sociálnych systémoch a rozvojových cestách. Od normalizácie bilaterálnych vzťahov, napriek tomu, že prežívajú vzostupy a pády, napísali početné príbehy o úspechu vzájomne prospešnej spolupráce a prostredníctvom praxe identifikovali správny spôsob koexistracie: vzájomný rešpekt, mierové koexistencie a spolupráca s obojstrannou víťazstvom. V hospodárskej a obchodnej sfére sa bilaterálny obchod za posledných 45 rokov zvýšil viac ako 200-krát, pričom hlboko integrované priemyselné a dodávateľské reťazce tvoria vzájomne prospešný vzťah „vzájomnej závislosti“. Obidve strany majú úžitok z rozvoja druhých a zdieľajú silnú túžbu prehĺbiť spoluprácu. Udržiavanie stabilných hospodárskych a obchodných väzieb a rozširovanie „spolupráce“ je preto spoločnou snahou ľudí a podnikov v oboch krajinách.
Dnes USA čelia niektorým vývojovým výzvam, ako je napríklad nedostatočná konkurencieschopnosť vo výrobe a rastúce tlaky na kedysi dominantné odvetvia. Vláda USA sa však nesprávne rozhodla prinútiť ostatných, aby zaplatili za svoje vlastné problémy. Tým, že sa vyhýbala zodpovednosti, posunula vinu a uchýlila sa k colným zvýšeniam a maximálnej taktike tlaku, nevyriešila žiadne skutočné problémy; Tieto akcie skôr ovplyvnili globálne trhy a medzinárodný hospodársky a obchodný poriadok.
V roku 2018, keď USA prvýkrát začali obchodnú vojnu proti Číne, verejná mienka v USA všeobecne rozhodla, že to sú americkí spotrebitelia, ktorí porodili bremeno. Teraz je nepravdepodobné, že by USA získali to, čo si predstavuje z obchodnej vojny – záver sa zopakoval v rámci globálnej verejnej mienky vrátane amerických médií. Či už vtedy alebo teraz, Čína sa naďalej zaviazala k dialógu a komunikácii a snažila sa o konsenzus. Jeho postoj bol konzistentný a jasný: v obchodnej vojne nie sú víťazi; a USA nesmú sledovať svoje záujmy na úkor obetovania legitímnych záujmov iných krajín.
Niektoré odbytiská západných médií opísali 11 protiopatrení Číny ako „významné varovanie“ pre Washington. Je dôležité objasniť, že konanie, ktoré Čína, v súlade so zákonom, chrániť svoju suverenitu, bezpečnosť a rozvojové záujmy, nie sú v žiadnom prípade určené na poškodenie podnikom alebo spotrebiteľom USA. Čína neustále preukázala svoju odhodlanie priviesť Čínu a USA späť na správnej ceste, pričom tiež preukázala svoje odhodlanie netolerovať USA, aby bezohľadne porušovali pravidlá globálneho obchodu, podkopáva stabilný vzťah medzi týmito dvoma krajinami alebo poškodzuje legitímne práva a záujmy čínskych podnikov a spotrebiteľov. Malo by sa pochopiť, že iba vzájomný rešpekt medzi Čínou a USA môže viesť k mierovému spolužitiu.
Stabilita v vzťahoch v Číne a USA je rozhodujúca pre záujmy obyvateľov oboch krajín a pre globálny rozvoj. Čínska strana to dobre uznáva, a preto sa nezúčastňuje konfrontácií alebo hier s nulovým súčtom, ani netvrdí alebo zbieral ekonomické a obchodné problémy. Namiesto toho sa snaží vstreknúť stabilitu a konštruktívnosť do vzťahov s Čínou a USA a podporovať bilaterálny vzťah späť na správnu cestu.
Bez ohľadu na štát Čínskych vzťahov sa politika Číny voči USA neustále zachováva stabilita a súdržnosť. Vložila do dialógov pozitívnu energiu na rôznych úrovniach týkajúcich sa hospodárskych a obchodných vzťahov v Číne a získala rozsiahle privítanie a úctu od medzinárodného spoločenstva.
Ak je vzťah medzi Čínou a USA charakterizovaný „jednou stranou, ktorá ťaží, zatiaľ čo druhá stratí“, potom by nebolo možné prediskutovať celkovú dynamiku rozvoja vpred medzi týmito dvoma krajinami. V roku 2024 sa objem obchodu medzi Čínou a USA zvýšil o 3,7 percenta, čo dosiahlo celkom 688,28 miliárd dolárov. Od začiatku roku 2025 vedúci pracovníci z rôznych odvetví v USA navštívili Čínu, vnímajú technologické inovácie ako nový bod kooperatívneho rastu a naďalej zvyšujú investície v Číne. Tento vývoj poukazuje na nezameniteľnú skutočnosť: aj napriek protekcionizmu a jednostranným sankciám je základná hospodárska komplementarita medzi Čínou a USA nezmenená a odolnosť ekonomických a obchodných vzťahov Číny a obchodov je nad rámec fantázie. Spolupráca a vzájomný prínos sú optimálnymi riešeniami rozvoja vzťahov s Čínou a USA. Ako dve najväčšie ekonomiky na svete by Čína a USA mali byť „partnermi a spoločnými víťazmi“ v novom kole technologickej revolúcie a priemyselnej transformácie. Rýchly rozvoj umelej inteligencie, rastúci globálny dopyt po zelenej transformácii a prehlbujúca sa vzájomná závislosť globálnych priemyselných reťazcov poskytujú Číne a USA nové príležitosti na spoločné preskúmanie spolupráce.
História nám hovorí, že keď medzi Čínou a USA existujú priaznivejšie vetry ako nepriaznivejšie vetry, je to zlaté obdobie pre energický rozvoj hospodárskej a obchodnej spolupráce v Číne a obchodnej spolupráce, ako aj hlbokú integráciu priemyselných reťazcov. To nielenže vytvára pracovné miesta pre obe krajiny a prináša značné ekonomické výhody, ale tiež zvyšuje blaho ľudí v oboch krajinách aj vo svete.
Bez ohľadu na to, ako sa situácia mení, základná skutočnosť, že spoločné záujmy oboch strán prevažujú nad ich rozdielom, zostáva nezmenená. Historická logika mierového koexistencie medzi Čínou a USA, spolu s globálnym očakávaním stabilného rozvoja vzťahov medzi Čínou a USA, zostane aj konštantná. Dúfame, že americká strana sa stretne s Čínou na polceste, vyrieši rozdiely a konflikty prostredníctvom rovnakých konzultácií a uvedie príklad slovami a konaniami, aby položila solídny základ pre svetový mier a prosperitu.
Tento článok sa pôvodne objavil na webovej stránke Global Times.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno