14.9 C
Bratislava
streda, 23 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Rusko Rossiya Segodnya, Ománovo podpisové memorandum o porozumení

Moskva (Sputnik) - Rossiya Segodnya International Media Group a Ománske ministerstvo informácií, ktoré zastupuje Ománska tlačová agentúra, v utorok podpísala memorandum o porozumení a...
HomeNezaradenéČína by sa mohla do roku 2035 stať najväčšou svetovou ekonomikou –...

Čína by sa mohla do roku 2035 stať najväčšou svetovou ekonomikou – správa

PEKING (Sputnik) – Očakáva sa, že Čína sa do roku 2035 stane najväčšou svetovou ekonomikou, pričom väčšinu svojich sektorov povýšila na globálne štandardy, uvádza sa v správe, ktorú v pondelok zverejnil think-tank štyroch krajín z Chongyangského inštitútu pre finančné štúdie.

Správa sa odvoláva na čínsky vedecký a technologický potenciál.

„Očakáva sa, že do roku 2035 sa Čína stane najväčšou svetovou ekonomikou, pričom jej vedecká a technologická sila vo väčšine sektorov dosiahne globálnu úroveň,“ píše sa v správe vedcov z Číny, Ruska, Indie a Kanady.

Budú zriadené nové inštitúcie s cieľom vytvoriť vyššiu úroveň otvorenej ekonomiky, ktorá uľahčí hlbokú integráciu Číny do svetovej ekonomiky a ďalej posilní medzinárodnú konkurencieschopnosť a vplyv Číny, uvádza sa v správe.

„Do roku 2029 sa bude (čínsky) kultúrny a turistický priemysel naďalej rozvíjať. (Dovtedy) Čína bude mať jednostranný bezvízový režim alebo režim bezvízového styku so 100 krajinami. Do roku 2035 s viac ako 120 krajinami,“ prečítaný dokument.
Očakáva sa, že do polovice budúceho desaťročia bude Peking každoročne vykonávať 200 až 300 štartov do vesmíru, čo prispeje ku globálnej spolupráci pri budovaní infraštruktúry na Mesiaci a ďalej posilní dlhodobú bezpečnosť a pokrok ľudskej civilizácie. V správe sa tiež uvádza, že Čína by mala pristáť človeka na Mesiaci do roku 2029.

„Do roku 2035 Čína vybuduje 10 zámorských podporných základní, čo ešte viac zvýši počet účastníkov mierových misií OSN,“ pokračovala správa.
Správu spoločne pripravili špecialisti z Renminskej univerzity v Číne, Slobodnej ekonomickej spoločnosti Ruska, Výskumnej skupiny geopolitickej ekonomiky na Kanadskej univerzite v Manitobe a Indicko-čínskej hospodárskej a kultúrnej rady.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno