13.1 C
Bratislava
štvrtok, 15 mája, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Pfizergate: Rozsudok súdu núti von der Leyenovú zverejniť správy – Krok k transparentnosti

CHCEMESLOBODU.SK, 14.05.2025 Míľnik pre pravdu Dňa 14. mája 2025 vydal Súdny dvor Európskej únie (EÚ) v Luxemburgu rozsudok, ktorý otriasol chodbami Európskej komisie: Ursula von der...
HomeFarmaceutická totalitaČeská republika: Porodnost mezi očkovanými ženami klesla na polovinu

Česká republika: Porodnost mezi očkovanými ženami klesla na polovinu

tkp.at, 14.05.2025

Porodnost u očkovaných žen v České republice je přibližně o 50 % nižší než u neočkovaných žen. Vyplývá to z nové studie. Vědci vyvozují souvislost s očkováním a vyzývají k dalšímu zkoumání.

Tým výzkumníků v České republice zkoumá možné negativní účinky očkování proti Covidu na plodnost žen. TKP o této studii informoval již v únoru – nyní je k dispozici obsáhlejší článek v angličtině. Výzkum s názvem „Rates of Successful Conceptions According to COVID-19 Vaccination Status: Data from the Czech Republic“ je zatím k dispozici jako preprint a nebyl ještě recenzován.

České statistiky porodnosti jako podklad

O studii nedávno informoval časopis Multipolar:

Studie, kterou zveřejnili dánští, švédští a čeští vědci, zjistila možnou souvislost mezi stavem očkování proti Covid-19 a neúspěšnými těhotenstvími. Ve studovaném období od ledna 2021 do prosince 2023 byla porodnost žen, které byly před početím očkovány proti Covidu-19, přibližně 1,5krát nižší než u neočkovaných žen od června 2021. Kromě toho byla míra porodnosti u očkované skupiny obecně mnohem nižší, než se očekávalo na základě jejího podílu na celkové populaci. Úhrnná plodnost v České republice se snížila z 1,83 porodů na 1 000 žen v roce 2021 na 1,45 v roce 2023. Studie je ve stavu před tiskem a zatím neprošla recenzním řízením.

Studie vycházela z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR, který je orgánem spadajícím pod Ministerstvo zdravotnictví ČR. Údaje zahrnují počet porodů za měsíc u matek ve věku 18 až 39 let a jejich stav imunizace při porodu. Vakcinační přípravky mRNA od společností BioNTech/Pfizer a Moderna tvořily 96 % všech podaných dávek vakcíny Covid-19, přičemž poměr mezi těmito dvěma vakcinačními přípravky byl jedenáct ku jedné.

Výzkumníci upozorňují, že potenciální dopad vakcín Covid-19 na reprodukční zdraví nebyl před schválením zkoumán v randomizovaných studiích. Není také známa žádná studie, která by zkoumala souvislost mezi stavem očkování vakcínou Covid-19 a počtem narozených dětí na úrovni populace. Přestože studie ukázaly, že očkování vakcínou Covid-19 nemá významný vliv na lidskou plodnost a že vakcíny Covid-19 jsou během těhotenství bezpečné, byl v mnoha zemích po koronavirové krizi zaznamenán drastický pokles porodnosti. Jako příčiny byly uváděny ekonomická nestabilita, sociální nerovnost a přísnost sociálních omezení.

Je však také „dobře zdokumentováno“, že očkování může být spojeno s menstruačními bolestmi a změnami menstruačního toku a délky cyklu. Výsledky jejich studie využívající reálná populační data z České republiky ukazují, že očkování proti Covid-19 může být spojeno s významným a trvalým poklesem porodnosti ve srovnání s neočkovanými ženami, vysvětlují vědci. Upozorňují však, že jejich výsledek není důkazem příčinné souvislosti mezi očkováním a porodností. Hlavním důvodem, který vědci uvádějí pro toto omezení, je skutečnost, že ženy, které chtěly otěhotnět, se mohly očkování vzdát častěji než ženy, které otěhotnět nechtěly. Tento „samovýběr“ mohl vést ke zkreslení údajů. Předběžné výsledky však podle vědců vyžadují další studie o vlivu očkování proti Covid-19 na lidskou plodnost a plodnost.

Tři z dánských autorů studie, Vibeke Manniche, Max Schmeling a Peter Riis Hansen, již v dříve publikovaných studiích využívajících údaje o dánské a švédské populaci odhalili souvislost mezi různými šaržemi vakcinačního přípravku společnosti BioNTech/Pfizer a počtem a závažností nežádoucích účinků. Paul-Ehrlich-Institut (PEI) vydal k tomuto bezpečnostnímu signálu prohlášení, které ve svém odborném stanovisku kritizuje matematik Matthias Reitzner. PEI odmítá zpřístupnit veřejnosti nezpracované údaje svého prohlášení. Právní kroky proti tomu zatím nebyly úspěšné.

Obrázek „Varování: Těhotná žena“ od raebrune je licencován pod CC BY-SA 2.0.

Zdroj:

Zdroj feed chcemeslobodu.sk

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno