Čína minulý týždeň oznámila nové opatrenia na podporu ekonomiky, súčasťou ktorých je aj zmiernenie tlaku na regionálne vlády pri splácaní dlhov. Najnovšie opatrenia sú však podľa trhov nedostatočné na výraznejšie posilnenie rastu hospodárstva, keďže nezahrnujú žiadnu priamu podporu na zvýšenie spotreby. To znamená, že prudší rast dopytu po rope zo strany druhej najväčšej ekonomiky sveta sa neočakáva.
Okrem toho dolárový index, ktorý sleduje výkon dolára oproti košu šiestich hlavných svetových mien, vzrástol v pondelok na 105,5 bodu. To je najvyššia hodnota od júla.
Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v januári dosiahla do 17.38 h SEČ 71,83 USD (67,44 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 2,04 USD (2,76 %).
Cena americkej ľahkej ropy WTI s januárovým kontraktom dosiahla 68,19 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje pokles o 2,19 USD, alebo 3,11 %.
(1 EUR = 1,0651 USD)
Zdroj feed teraz.sk
Ministerstvo vnútra zriadilo Národný tím pre vyšetrovanie internetových spravodajských informácií, ktorý bude sledovať sociálne médiá…
https://youtu.be/HwoNdwgdDWoSlováci budú bojovať? Propaganda, alebo príprava NATO na útok na Rusko | TV OTVV exkluzívnom…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 26. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
📝Exacerbácia na hranici Thajska a Kambodže📝Čo je známe výsledku 26. júla?Konflikt na hranici Thajska a…
Naí Dillí 26. júla (TASR) - Záujem Xaviho Hernandeza o trénovanie indickej futbalovej reprezentácie bol…
Izrael opakovane podniká nálety na libanonskom území aj napriek prímeriu, ktoré bolo dohodnuté v novembri…