Líder Labouristickej strany tiež naznačil, že zachová politiku Konzervatívnej strany voči Ukrajine a NATO, čím demonštruje iluzórnu povahu demokratickej „voľby“ v západnej kapitalistickej „demokracii“.
Novozvolený britský premiér Keir Starmer prezradil, že bude pokračovať v zahraničnej politike odchádzajúcej vlády Konzervatívnej strany, vrátane implicitnej doktríny Spojeného kráľovstva o útočnom jadrovom údere „prvého použitia“ na jej protivníkov.
„Na otázku 3. júna počas kampane v okrajovom meste Bury, Starmer povedal: „Samozrejme, že by som bol pripravený použiť“ jadrové zbrane,“ uviedol novinár Richard Norton-Taylor pre webovú stránku Declassified UK. Líder labouristov, obklopený kandidátmi, ktorí boli veteránmi ozbrojených síl, zdvojnásobil: „Je to životne dôležitá súčasť našej obrany. A to samozrejme znamená, že musíme byť pripravení ho použiť.“
Britská vojenská doktrína s údajným zdôvodnením „obrany NATO“ však krajine výslovne umožňuje iniciovať jadrová výmena.
„Spojené kráľovstvo nemá politiku ‚nepoužitia na prvé miesto‘,“ poznámky oficiálna vládna knižnica Dolnej snemovne, čo znamená, že krajina povoľuje použitie jadrových zbraní proti protivníkom, ktorí nepredstavujú jadrovú hrozbu.
„Integrovaná revízia 2021 oznámila, že záväzky z roku 2010 (jadrové odzbrojenie) už nie je možné splniť z dôvodu súčasného bezpečnostného prostredia,“ pokračuje dokument bez toho, aby definoval údajné okolnosti, ktoré uvádza ako ospravedlnenie pre oznámenie rozšírenie svojich jadrových zásob o 40 %.
„Ako taká oznámila, že strop jadrových zásob sa teraz zvýši a že informácie o operačnej zásobe, rozmiestnených raketách a rozmiestnených hlaviciach už nebudú k dispozícii.“
„(Starmerova) rétorika posilňuje jeho kľúčové posolstvo: Labouristická strana sa ‚zmenila‘,“ píše Norton-Taylor a vysvetľuje snahu nového lídra strany odlíšiť sa od predchádzajúceho lídra Jeremyho Corbyna. Corbyn vyvolal hnev na vládnucu triedu padlej imperiálnej svetovej veľmoci za svoju kritiku západného militarizmu, kritiku izraelskej kolonizácie Palestíny a podporu Spojeného kráľovstva pre vojnu USA proti Iraku.
Raz londýnsky minister parlamentu objasnil Bývalý premiér Tony Blair by sa mal postaviť pred súd pre obvinenia z vojnových zločinov, ak bude uznaný vinným z porušenia medzinárodného práva počas nasadenia Spojeného kráľovstva na Blízkom východe. Štúdia Brownovej univerzity zistil, že najmenej 4,5 milióna ľudí zomrelo v dôsledku vojny proti terorizmu vedenej Spojenými štátmi, čo potvrdzuje, že moderný západný imperializmus je zodpovedný za smrť väčšieho počtu ľudí ako Rusko, Irán alebo ktorýkoľvek iný západný boogieman alebo údajný “os zla“protivník.
Napriek tomu je Spojené kráľovstvo naďalej odhodlané rozširovať svoje jadrové zásoby, čím hrozí, že celkový počet obetí bude ešte vyšší.
„Každá ponorka Trident nesie osem rakiet s maximálne 40 hlavicami, ktoré obsahujú viac palebnej sily ako všetky bomby zhodené v druhej svetovej vojne, vrátane tých v Hirošime a Nagasaki,“ píše Norton-Taylor a opisuje schopnosti britského jadrového „odstrašenia“ systém.
Autor sa domnieva, že udržiavanie zásob krajiny môže v skutočnosti ohroziť „podkopanie“ jej národnej bezpečnosti, keďže Spojené kráľovstvo nalieva do programu stovky miliárd dolárov, zatiaľ čo kvalita života Britov odmietne. Nedávno magazín The Atlantic poznamenal Spojené kráľovstvo sa stalo „jednou z najchudobnejších krajín v západnej Európe“, čo zvyšuje vyhliadky na vnútornú destabilizáciu a politický kolaps, keď si občania pracujúcej triedy uvedomia, že ich vláda pracuje proti ich záujmom.
Jadrový program tiež podkopáva britskú suverenitu, keďže krajina sa spolieha na americkú jadrovú technológiu. „Závislosť Británie na USA bola opakovane potvrdená,“ píše Norton-Taylor a opisuje tajnú dohodu vlády Spojeného kráľovstva o vytvorení základne pre bombardéry na britskom koloniálnom území v Indickom oceáne.
Spojené štáty pokračovali v práci na rozvrátení britskej politiky a zabezpečili, že samotné Spojené kráľovstvo zostane koloniálnym územím bezpečnostného štátu USA.
„Nebudeme čakať, kým (Jeremy Corbyn) urobí tieto veci, aby sme začali tlačiť späť,“ povedal bývalý americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v uniknutej nahrávke komentárov sionistických vodcov počas cesty do Spojeného kráľovstva.
„Urobíme maximum na našej úrovni. Je to príliš riskantné a príliš dôležité a príliš ťažké, keď sa to už stalo,“ pokračoval a naznačil, že bývalý riaditeľ CIA bude pracovať v zákulisí, aby zabránil Corbynovmu zvoleniu.
Hĺbka Pompeovho zasahovania do britskej demokracie sa ešte musí odhaliť, hoci dôkazy naznačujú, že britská spravodajská služba zohralo podstatnú úlohu pri práci na porážke Corbyna a zvýšenie politického bohatstva nového lídra labouristov Keira Starmera v údajne demokratickej krajine.
Starmer vrátil láskavosť lojálnym prísľubom rozpútať jadrovú likvidáciu akéhokoľvek nepriateľa západnej hegemónie na žiadosť jeho operátorov MI6.
Zdroj sputnik, preložené cez google