18.8 C
Bratislava
piatok, 4 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Zadanie EÚ by sa nemalo stať tajným projektom podpory Ukrajiny – najvyšší diplomat Maďarska

„Neakceptujeme pozíciu, že obrana Európy bude znamenať obranu Ukrajiny ... Stratégia posilnenia európskej obrany by nemala znamenať skryté zvýšenie dodávok zbraní na...
HomeNezaradenéBritská armáda oneskoruje poskytovanie nových odznakov kvôli paranoji z čínskej špionáže

Britská armáda oneskoruje poskytovanie nových odznakov kvôli paranoji z čínskej špionáže

Sinofóbia dosiahla v bývalej koloniálnej superveľmoci nové vrcholy kvôli obavám z kráľovských drobností vyrábaných Pekingom.

Britská armáda má oneskorené poskytovanie nových dekoratívnych odznakov príslušníkom armády kvôli obavám, že im čínski výrobcovia mohli implantovať špionážne zariadenia.

„Zavedenie britských vojenských odznakov prepracovaných pre nástup kráľa Charlesa sa oneskorilo kvôli obavám, že nové insígnie by mohli byť vyrobené v Číne, a riziku, že by sa v Pekingu umožnilo vložiť sledovacie zariadenia,“ informovali tento týždeň britské noviny.
„Britské armádne pluky, ktoré majú na baretách kráľovský erb, sa menia ‚cap odznaky‘ od návrhu s korunou svätého Edwarda, ktorú uprednostňovala zosnulá kráľovná Alžbeta, až po tudorovskú korunu, ktorú vybral kráľ. Tento proces bol však komplikovaný, pretože spoločnosť so sídlom v Yorkshire uzavrela zmluvu na výrobu odznakov, Wyedean Weaving, získava časť svojej výrobnej kapacity z tovární v Číne.
Noviny citovali nemenovaného vysokého predstaviteľa britskej obrany, ktorý pred odznakmi varoval môžu byť zabudované s GPS vysielačmi. Britské ozbrojené sily sa rozhodli odložiť spustenie, kým zvažujú, ako reagovať na obavy, pretože Spojené kráľovstvo nemá podobnú výrobnú kapacitu na výrobu látkových a kovových insígnií.
Krajina sa dopracovala nahradiť všetko od známok až po mince s iniciálami bývalej britskej kráľovnej Alžbety II. po jej smrti v roku 2022 vo veku 96 rokov. Smrť panovníka spôsobila výlev smútku a prísne choreografické smútočné obrady v excentrickom kráľovstve, s desiatky disidentov protestujúcich proti týmto udalostiam zatknutý.
Moderné Spojené kráľovstvo sa vydáva za konštitučnú monarchiu, hoci britská koruna technicky požíva určité zákonné práva zasahovať do politiky krajiny a národov Britského spoločenstva národov, pričom kráľovná Alžbeta II. hrať úlohu v prevrate podporovanom USA proti progresívnemu austrálskemu premiérovi Goughovi Whitlamovi v roku 1975.
Britská vláda sa nikdy neospravedlnila pre svoju úlohu pri nedemokratickom zvrhnutíktorú podnietila Ústredná spravodajská služba USA (CIA) ako odplata za postoj austrálskeho vodcu proti vojne vo Vietname.

„Táto otázka zapuzdruje širší zmätok medzi západnými krajinami o tom, či sa k Číne, druhej najväčšej ekonomike sveta, správať ako k priateľskému obchodnému partnerovi alebo ako nezmieriteľnému nepriateľovi,“ uviedli noviny, čím demonštrujú paranoidný strach a neistotu lídrov krajiny, ktorá v istom čase vládol nad veľkými časťami sveta (Čína je v skutočnosti najväčšou svetovou ekonomikou, meraná paritou kúpnej sily).

Čína nikdy nenapadla britské územie. Medzitým Spojené kráľovstvo napadlo a kolonizovalo čínske mesto Hong Kong v roku 1841, až v roku 1997 sa konečne vzdal koloniálnej moci. Spojené kráľovstvo sa pravidelne pokúša zasahovať do čínskej politiky a podporuje západné sankcie proti krajine kvôli vykonštruovaným obavám o bezpečnosť a ľudské práva.
V roku 1951 Spojené kráľovstvo hlasovalo za rezolúciu Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov č. 500 na sankcionovanie Pekingu v reakcii na čínsku pomoc Pchjongjangu počas kórejskej vojny, konfliktu, v ktorom Západom podporované sily zabili 20 % obyvateľov Severnej Kórey. Spojené štáty americké uvalili na Čínu prísne embargo dva roky pred populárnou komunistickou revolúciou v krajine, čo prispelo k úmrtiam desiatok miliónov Číňanov, keďže krajina trpela intenzívnym hladomorom.
Hoci je britská koruna zbožňovaná ako národný symbol Spojeného kráľovstva, kráľovská rodina je v skutočnosti nemecký v pôvode.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno