Bankroty sa odohrali v prostredí zvýšených úrokových sadzieb a oslabeného spotrebiteľského dopytu v USA.
prinajmenšom 686 Americké spoločnosti vyhlásili bankrot v roku 2024, čo je najvyššia úroveň od globálnej finančnej krízy v roku 2010, údaje z S&P Global Market Intelligence ukázal.
Veľké bankroty v USA, ktoré sa týkali Party City, niekdajšieho najväčšieho dodávateľa balónov a iných zábavných potrieb v USA, ako aj výrobcu skladov potravín Tupperware, siete reštaurácií Red Lobster, nízkonákladovej leteckej spoločnosti Spirit Airlines a maloobchodného predajcu kozmetiky Avon Products.
Bidenomics Fallout
Tento vývoj prichádza po tom, čo analýza Sputniku založená na údajoch Svetovej banky a Medzinárodného menového fondu naznačila, že podiel USA na globálnej ekonomike počas predsedníctva Joea Bidena klesol pod 15 %.
Prieskum Gallupovho inštitútu v septembri ukázal, že 48 % dospelých v USA ohodnotilo ekonomické podmienky svojej krajiny ako „zlé“, čo je najvyššie hodnotenie dosiahnuté za rok.
V rovnakom duchu mesačný prieskum postojov k ekonomike na University of Michigan zistil, že 20 % spotrebiteľov vyjadrilo, že ich osobné financie sa medzi Bidenovou inauguráciou v januári 2021 a septembrom 2024 zhoršili.
Predchádzala tomu Trumpova kampaň, ktorá označila Bidenomics za „nezmiernenú katastrofu“, ktorá viedla k vysokej inflácii, pričom americké rodiny zarábali menej a platili viac za základné potreby pre domácnosť vrátane plynu, jedla a nájomného.
Predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson zo svojej strany trval na tom, že Bidenomics zruinoval národné hospodárstvo a že americké rodiny „si nemôžu dovoliť žiť v Amerike prezidenta Bidena“.
Zdroj sputnik, preložené cez google