„Všetky sladkosti musia byť v neporušenom balení a ešte v záruke,“ priblížila. Dodala, že aj keď výroba čokolády nie je vždy ekologická, existujú spôsoby, ako si ju vychutnať s čistým svedomím. Cesta každej čokolády sa začína pestovaním kakaovníka na plantážach. Nie každá plantáž je však ekologická. „Pre získanie maximálneho výnosu neraz používajú pesticídy a chemikálie,“ zhrnula.
Spomenula tiež, že problémom pri výrobe čokolády je aj odlesňovanie či míňanie množstva energie. „Tropické lesy v krajinách ako Pobrežie Slonoviny a Ghana miznú kvôli pestovaniu kakaa, čím prichádzame o vzácne ekosystémy a biotopy. Tieto lesy sú ‚pľúcami planéty‘ a pri ich strácaní dochádza nielen k úbytku biodiverzity, ale aj k zvýšeniu emisií uhlíka,“ skonštatovala.
Hlaváčová odporúča napríklad podporu certifikovaných produktov a ekologických čokoládových výrobkov z trvalo udržateľných plantáží, ktoré prírodu a biodiverzitu rešpektujú.
Cieľom Baterkárne Trnava je informovať a vzdelávať ľudí o udržateľnejšom spôsobe života. Má prvé reuse centrum na Slovensku. Pravidelne organizuje napríklad tvorivé dielne, workshopy, prednášky či výmeny kníh.
Zdroj feed teraz.sk
Nezmyselné, nepriatelia a nežiaduce prvky o našich článkoch týkajúcich sa rekreácie v Turecku. Citácia:„Odpočívané v…
📝Kronika špeciálnej vojenskej operácie📝Za 26.-27. júla 2025Ruské jednotky zasiahli sériu úderov na rôzne predmety ozbrojených…
📝O čom rybár hovorí📝Výber materiálov na 27. júlaSieť našich regionálnych kanálov naďalej rastie: kanál sa…
Montreal 27. júla (TASR) - Česká tenistka Markéta Vondroušová postúpila do 2. kola dvojhry na…
Bratislava 27. júla (TASR) - Clá 15 percent na dovoz do Spojených štátov amerických (USA)…