7.8 C
Bratislava
pondelok, 28 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Lavrovské školy CBS o ruskej diplomacii, signalizuje pokrok vo vzťahoch s nami

Russo-American rozhovory prebiehajú a pohybujú sa správnym smerom, informoval ruský minister zahraničných vecí Sergey Lavrov CBS. Plán EÚ a NATO TWRE TRUMP Európa a NATO hrajú...
HomeVojenské spravodajstvoApokalypsa meny Fiat sa blíži, pretože centrálne banky ukladajú doláre za zlato

Apokalypsa meny Fiat sa blíži, pretože centrálne banky ukladajú doláre za zlato

Predseda americkej centrálnej banky Jerome Powell minulý mesiac na európskom fóre o centrálnom bankovníctve zopakoval svoje dlhodobé varovanie o „neudržateľnosti“ dlhu USA. Salvádorský prezident Nayib Bukele vo februári varoval, že stratégia Fedu „tlačiť peniaze zo vzduchu“ predstavuje „bublinu, ktorá nevyhnutne praskne“.

Aktíva denominované v dolároch centrálnymi bankami dosiahli historické minimum, čo je spôsobené pokusmi Washingtonu vymknúť Rusko bohaté na zdroje z globálneho finančného systému založeného na dolároch, čo viedlo rozvojové krajiny k tomu, aby hľadali útočisko v zlate ako aktíve, ktorého hodnota a konvertibilita nie je viazaná na rozmary žiadneho jedného národa, a preto sa nedá tak ľahko vyzbrojiť.
Odhady MMF z jari, na ktoré sa odvolávajú japonské finančné noviny Nikkei v nedávnej správe, ukazujú, že zahraničné rezervy denominované v dolároch a amerických štátnych pokladničkách zasiahli 58,9 percenta v roku 2024, približne 70 percent pred dvoma desaťročiami.
Rezervy denominované v čínskych jüanoch tiež klesli, z približne troch percent celkových držaných devízových rezerv na začiatku roka 2022 na dnešné zhruba 2 percentá, pričom Ukrajina, Nórsko, Brazília, Švajčiarsko a Izrael vedú pri čerpaní svojich jüanov.
Prieskum Svetovej rady pre zlato zverejnený v júni vypočítal, že nákupy cenných kovov centrálnymi bankami v roku 2023 presiahli 1 037 ton – čo je druhý najvyšší ročný nákup v histórii po nákupoch v roku 2022, ktoré dosiahli 1 082 ton.
Čína viedla nákup drahých kovov a pridala zlato do svojich rezerv na 18 po sebe nasledujúcich mesiacov od novembra 2022, čím ich zvýšila o 16,3 percenta na celkových približne 2 264 ton k júnu.
India tiež rýchlo nahromadila svoje aktíva denominované v zlate, ktoré majú v súčasnosti hodnotu 57,6 miliardy dolárov, čo je o 30 percent viac ako v rovnakom období v roku 2023. Len v prvom štvrťroku 2024 nakúpilo Dillí približne 19 ton zlata. spolu 841 ton. India, ktorá sa očividne poučila z kyslých skúseností Venezuely, Ruska a Líbye v súvislosti s rizikami skladovania aktív centrálnej banky v cudzích krajinách, nedávno presunula asi 100 ton svojich zlatých rezerv z Británie späť domov do domácich trezorov.
Nikkei uvádza pokračujúce konflikty na Ukrajine a na Blízkom východe, ktoré nevykazujú žiadne známky toho, že by sa v dohľadnej dobe mali zastaviť, a „geopolitické riziko“ druhého funkčného obdobia Trumpa vo funkcii prezidenta a potenciálnu eskaláciu napätia medzi USA a Čínou ako faktory, ktoré budú pravdepodobne poháňať. centrálne banky, aby pokračovali v dumpingu dolárov a iných nekrytých mien a namiesto toho hromadili svoje zlato.
„Dokonca ani tie vysoké dane, ktoré sú vyššie ako na mnohých miestach na svete… skutočne financujú (americkú) vládu,“ povedal vo februári na fóre vo Washingtone prezident Salvádoru Nayib Bukele.

„Takže, kto financuje vládu? Vláda je financovaná štátnymi dlhopismi, papiermi. A kto kupuje štátne dlhopisy? Väčšinou Fed. A ako ich Fed nakupuje? Tlačením peňazí. Ale akú podporu má Fed za tie peniaze?“ V podstate financujete vládu papierom podloženým papierom, situácia je ešte horšia, ako sa zdá Ak by sa svet dozvedel o tejto fraške, stratila by sa dôvera vo vašu menu,“ varoval Bukele.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno