S rastúcimi nákladmi na bývanie a bývanie, infláciou, ktorá naďalej pohlcuje úspory a hospodárstvom, ktoré sa dostáva do popredia pred voľbami 5. novembra, sa na americkú politickú scénu vo veľkom vrátili snahy o združovanie odborov a protesty.
Hrozí, že niektoré veľké štrajky paralyzujú celé sektory ekonomiky uprostred tvrdošijného odporu zamestnávateľov voči tlaku zamestnancov na väčší kus ekonomického koláča.
Sužovaný letecký a obranný gigant Boeing tvrdo odoláva požiadavkám zamestnancov na zvýšenie miezd, lepšie dôchodky a väčší vklad do bezpečnosti výrobkov, pričom štrajk 33 000 odborových pracovníkov zo západného pobrežia vstúpil do druhého mesiaca a spoločnosť odvrátila plány na zníženie 10. % jej pracovnej sily, keďže tržby klesajú.
Začiatkom tohto mesiaca hrozilo, že štrajk 45 000 pracovníkov v prístavoch na východe a na pobreží Mexického zálivu po prvý raz za takmer polstoročie naruší obchod v súvislosti so zmluvou týkajúcou sa približne 25 000 pracovníkov, ktorí hľadajú lepšie platy, dôchodky a zdravotnú starostlivosť.
Trojdňový štrajk bol zmrazený krátko po začiatku, pretože Medzinárodná asociácia pobrežných pracovníkov súhlasila s termínom 15. januára na dosiahnutie novej zmluvy.
Dňa 1. októbra usporiadalo 200 000 pracovníkov Americkej únie poštových pracovníkov Národný deň akcie, v ktorom požadovali bezpečnejšie pracovné podmienky, lepšiu mzdu, ukončenie dvojstupňového mzdového systému a ukončenie pokusov vedenia o to, aby menej zamestnancov vykonávalo viac práce. .
Rastúca sila robotníkov bola pravdepodobne inšpirovaná príkladmi z minulého roka, ako vyzerá úspešná protestná akcia, keď pracovníci vo vydavateľstve, školstve, odboroch United Auto Workers a dokonca aj Hollywood štrajkujú za lepšie platy a podmienky.
Predovšetkým mesiac a pol trvajúci štrajk UAV dokázal, že spoločnosti majú hotovosť na úpravy miezd a životných nákladov, nadčasy a dôchodkové dávky a dokonca aj na ochranu pred zatváraním závodov.
Zdroj sputnik, preložené cez google