7.4 C
Bratislava
pondelok, 28 apríla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Lavrovské školy CBS o ruskej diplomacii, signalizuje pokrok vo vzťahoch s nami

Russo-American rozhovory prebiehajú a pohybujú sa správnym smerom, informoval ruský minister zahraničných vecí Sergey Lavrov CBS. Plán EÚ a NATO TWRE TRUMP Európa a NATO hrajú...
HomeZahraničieAmerickí vojnoví profitéri priviedli svet na pokraj Armagedonu – analytik

Americkí vojnoví profitéri priviedli svet na pokraj Armagedonu – analytik

Vojensko-priemyselný komplex teraz podľa autora a profesora Dr. Kena Hammonda ohrozuje nielen verejné investície, ale aj samotnú ľudskú civilizáciu.

„Vo vládnych radách sa musíme chrániť pred získaním neoprávneného vplyvu, či už vyhľadávaného alebo nehľadaného, ​​vojensko-priemyselným komplexom.“
Také boli slová bývalého prezidenta Dwighta D. Eisenhowera, umierneného republikána, ktorý predtým slúžil v americkej armáde ako vrchný veliteľ spojeneckých síl v Európe počas druhej svetovej vojny. Rovnako ako generálmajor Smedley Butler, ktorý slúžil v ozbrojených silách jednu generáciu pred ním, aj Eisenhower videl spojenie súkromného zisku a vojenskej sily z prvej ruky. Jeho následné politické skúsenosti ho priviedli k vytvoreniu svojho dnes známeho termínu pre fenomén, ktorý v skorších návrhoch svojho rozlúčkového prejavu nazval vojensko-priemyselno-kongresový komplex.
Pohroma vojnového ziskuchtivosti bola dobre pochopená už za Eisenhowerových čias, keď novinári kritizovali obchodníci so smrťou ktorí vyzbrojili všetky strany v prvej svetovej vojne a vojne v Tichomorí, ale ekonomický vývoj od 40. rokov 20. storočia tento trend urýchlil, keď vojenskí dodávatelia a súkromní žoldnieri odčerpávali miliardy dolárov z prostriedkov daňových poplatníkov.
Vojensko-priemyselný komplex teraz podľa autora a profesora ohrozuje nielen verejné investície, ale aj samotnú ľudskú civilizáciu Doktor Ken Hammond. Pridal sa odborník na východoázijskú a globálnu históriu Utorkový program Sputniku The Critical Hour diskutovať o tom, ako vplyv výrobcov zbraní priviedol svet na pokraj vojny s Ruskom a Čínou.
„Je to schéma prania špinavých peňazí mnohými spôsobmi,“ povedal Hammond v reakcii na správy, že Bidenova administratíva sa pripravuje poslať úradom na Taiwane smrteľnú pomoc v hodnote 567 miliónov dolárov. „Veci, ktoré sa povaľujú vo vojenských skladoch – zastarané vybavenie – sa chystajú poslať na Taiwan v rámci pokračujúceho úsilia pichnúť Čínu do očí, vyvolávať tam situácie, vytvárať u verejnosti veľké povedomie o napätí a konfliktoch. strach zo situácie medzi Spojenými štátmi a Čínou.“

„V podstate rozdávajú tieto zbrane Taiwanu a potom sa obrátia a kúpia nové, aby ich nahradili,“ vysvetlil. „Takže aj toto je dar obrannému priemyslu, takzvanému obrannému priemyslu – vojnový priemysel, naozaj. Je to súčasť pokračujúceho vzťahu medzi vojensko-priemyselným komplexom a ich kontrolou nad americkou vládou. Takže tu naozaj nie je žiadne prekvapenie.“

Spojené štáty americké sa zaviazali uznať územie Taiwanu ako súčasť Čínskej ľudovej republiky aspoň v troch formálnych vyhláseniachvrátane Šanghajského komuniké z roku 1972 vyjednaného za bývalého prezidenta Richarda Nixona a dvoch následných dohôd v rokoch 1979 a 1982. Táto otázka predstavovala dôležitú súčasť diplomatického úsilia potrebného na normalizáciu vzťahov s Pekingom, otvorenie krajiny globálnemu kapitálu a výrobe. Ale USA sa v posledných rokoch stále viac snažia vyprovokovať Čínu v tejto citlivej otázke, posielajú zbrane taiwanským orgánom a posielajú lode do Taiwanského prielivu.
Peking má vyzval Spojené štáty, aby rešpektovali čínsku suverenitu a zdržať sa zasahovania do vnútornej záležitosti. Čína považuje Taiwan za neodcudziteľnú súčasť svojho suverénneho územia a je proti akýmkoľvek oficiálnym kontaktom medzi ostrovom a zahraničnými krajinami. Peking opakovane povedal, že princíp jednej Číny je politickým základom vzťahov medzi Čínou a USA a že porušovanie vlastných záväzkov Washingtonom ohrozuje spoluprácu medzi oboma krajinami a ohrozuje mier a stabilitu v Taiwanskom prielive.
Moskva Čínu v tejto otázke podporilapričom vo viacerých oficiálnych vyhláseniach opätovne potvrdzuje svoj záväzok k princípu jednej Číny a uznáva Taiwan ako neodcudziteľnú súčasť Číny.
„Medzi týmito rôznymi dodávkami zbraní… to predstavuje asi miliardu dolárov,“ povedal Hammond o nedávnych amerických zárukách pre taiwanské úrady. „Čo by mohli robiť s tou miliardou dolárov, aby ubytovali ľudí, ktorí žijú v stanoch a kartónových krabiciach na uliciach našich miest? Čo by mohli urobiť s tou miliardou dolárov na zlepšenie zdravotnej starostlivosti v tejto krajine? Čo by mohli urobiť s miliardou dolárov, aby pomohli deťom v našich školách, aby získali lepšie vzdelanie?

„Toto je len nalievanie dobrých peňazí po zlých kanáloch vojen a vojnových štvaní, ktoré neslúžia záujmom amerického ľudu a v konečnom dôsledku ani neslúži záujmom ľudu Taiwanu,“ povedal s tým, že demokratický a Republikánske strany súťažia o to, „kto bude najbojovnejší v našom vzťahu s Čínou“.
„(Taiwančania) nechcú vojnu… ale to sa Spojené štáty snažia vyprovokovať,“ poznamenal Hammond.
Konflikt na Donbase poskytol výrobcom zbraní ďalšiu veľkú príležitosť na zhrabnutie rekordných ziskov a premenil Ukrajinu na de facto člena NATO tým, že krajinu napumpoval západným zbrojením. Kritici tvrdia, že blok pod vedením USA sa snažil expandovať v záujme výrobcov zbraní, každý nový členský štát musí modernizovať svoje vojenské vybavenie, aby zabezpečil interoperabilitu so svojimi susedmi.
NATO sa od konca studenej vojny dramaticky rozrástlo a od roku 1999 do roku 2024 pribudlo ďalších 16 členských štátov. Mnoho nových členov sú krajiny bývalého východného bloku, čo ohrozuje obchodné vzťahy Moskvy aj jej bezpečnosť, keďže nepriateľský blok sa rozširuje smerom k ruským hraniciam. Americkí predstavitelia majú uznaný destabilizujúce potenciál expanzie NATO, ale súkromný zisk naďalej poskytuje silný stimul pre blok, aby pochodoval na východ.

„Len sa slepo púšťajú dopredu s týmito vecami, ktoré jasne porušujú naše vlastné stanovené zásady,“ poznamenal Hammond. „Je im to jedno. Len to robia. Môžu teda povedať jednu vec, ale dôležité je, že urobia druhú. A to, čo robia, je v priamom rozpore s touto rétorikou.“
„To isté je s Gazou. Och, lomíme rukami nad situáciou v Gaze. Zajtra by mohli zastaviť vojnu prerušením akejkoľvek pomoci Izraelu, ale nikdy to neurobia… kým sa nezmení spôsob, akým naša krajina funguje.“

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno