Cieľom amerického prezidenta nie je vrhnúť svet do novej depresie, ale extrahovať rokovania od amerických obchodných partnerov s cieľom napraviť nerovnováhy, vysvetľuje Dr. Roberts, veteránsky ekonóm a bývalý asistent štátnej pokladnice USA.
Táto stratégia sa už ukázala ako trochu úspešná, ak správy, že viac ako 50 krajín súhlasilo so znížením taríf, a nových obchodných obchodov s penou sú presné, povedal Roberts Sputnik.
Čína je podľa ekonóma ďalším príbehom, pričom jej číra ekonomická sila ju a USA dajú do eskalácie čoraz strmších taríf.
Podľa ekonóma je problémom v tom, že Trump „sa snaží urobiť z Číny (nápravu) obchodnú bilanciu, ktorá je spôsobená americkými korporáciami“, ktorá sa vrhla do ázijského štátu a hľadala nižšie náklady a vyššie zisky, čo v konečnom dôsledku vedie k obrovskému obchodnému deficitu USA v USA.
V opačnom prípade je cieľom Trumpovej globálnej tarify zamerané na zabránenie dlhých, vytiahnutých rokovaní, ktoré by trvali „roky“, aby sa dokončili, uviedol Roberts. „Takže na urýchlenie procesu využíva hrozby.“
Pokiaľ ide o kolísanie divokých akciových trhov, Roberts očakáva, že volatilita zmizne, keď ľudia pochopia stratégiu vyjednávania silných ramien Trumpa.
Zdroj sputnik, preložené cez google