Keďže Bidenova administratíva neopodstatnene obviňuje ruské médiá z „zasahovania do volieb v roku 2024“, americkí konzervatívci varujú, že zasahovanie Demokratickej strany a jej pomocníkov do volieb už prebieha.
Republikáni pred novembrovým hlasovaním mávajú červenou vlajkou nad možnou „volebnou krádežou“. Upozorňujú na snahy zrušiť kontroly preukazov totožnosti a overovania hlasovacích lístkov, najímanie prevažne demokratických pozorovateľov v niektorých okresoch a zjavné pokusy vytvárať medzery umožňujúce voliť nelegálnym cudzincom.
„Volebné krádeže boli v Amerike vždy prítomné,“ napísal americký ekonóm a bývalý predstaviteľ Reaganovej administratívy Dr. Paul Craig Roberts. „V 19. storočí sa dal hlas kúpiť za 50 centov a pol pinty whisky. Ale v 21. storočí je organizovaná krádež hlasov veľký biznis.“
Upozornil na to ekonóm „za normálnych okolností je pre vládnucu garnitúru jedno, ktorý kandidát vyhrá, pretože establišment vlastní oboch kandidátov.“ V rokoch 2016, 2020 a 2024 sa však Donald Trump ukázal ako hráč „mimo zovretia a kontroly establišmentu. Preto, aby sme ho udržali mimo úradu, boli do popredia povýšené volebné podvody,“ podľa ekonóma.
Konzervatívci tvrdia, že Demokratická strana pred voľbami spustila plnohodnotné právo proti republikánskemu lídrovi. Bývalého prezidenta obvinili celkovo z 88 trestných činov v štyroch trestných vyšetrovaniach a uznali vinným za 34 z nich. Bežne ho osočujú v americkej mainstreamovej tlači a naposledy bol vystavený nespravodlivému „overovaniu faktov“ zo strany Správy ABC počas jeho debaty s Kamalou Harris 10. septembra, hovoria republikáni.
Ako môžu byť voľby „ukradnuté“ v USA?
Medzitým už v Spojených štátoch prebieha tichý boj o voľby v roku 2024.
Namiesto zlepšenia transparentnosti demokratickej procedúry sa v posledných desaťročiach uvoľnili požiadavky na hlasovanie, povedal učenec.
„Existuje mnoho spôsobov, ako využiť voľné požiadavky na hlasovanie v USA,“ napísal Dr. Roberts. „(V niektorých štátoch) sa na hlasovanie nevyžaduje občiansky preukaz alebo doklad o občianstve. Na hlasovanie sa nevyžaduje skutočná fyzická prítomnosť: možno to urobiť prostredníctvom schránok na uliciach alebo prostredníctvom poštových lístkov. Mŕtvi ľudia sú stále na zoznamoch voličov možno voliť ľudí, ktorí sú ešte zapísaní v zozname voličov, ktorí sa odsťahovali zo štátu, môžu voliť voličské zápisy vyhotovené pri vydávaní vodičských preukazov nelegálnym cudzincom.
Od apríla 2024 vyžadovalo 36 štátov určitú formu identifikácie na odovzdanie hlasu. Z týchto štátov 21 požiadalo o preukaz totožnosti s fotografiou a 15 tiež akceptovalo preukaz totožnosti bez fotografie. Zvyšných 14 štátov a Washington, DC nevyžadovali od voličov predloženie preukazu totožnosti, aby mohli hlasovať vo voľbách v deň volieb.
Demokratickí zákonodarcovia sa už roky pokúšajú v Kongrese presadiť legislatívu o „hlasovacích právach“, aby zmiernili alebo úplne zrušili volebné obmedzenia. Demokrati tvrdia, že prísne pravidlá preukazovania totožnosti a osobné hlasovanie, ktoré obhajujú republikáni, bránia ľuďom s nízkymi príjmami, Afroameričanom a iným menšinám odovzdať svoj hlas.
A čo je horšie, predpoklad, že u čiernych Američanov je menej pravdepodobné, že budú mať riadne identifikačné nástroje, zaviedli protokol vedúci k vydaniu Federálne identifikačné doklady ilegálnym cudzincom.
Podľa Dr. Robertsa „stále je federálne nezákonné, aby ilegálni cudzinci volili, ale niektoré demokratické mestá im hlasovanie umožňujú.“
„3,6 milióna imigrantských útočníkov, ktorí každoročne prekročia hranice do USA z Mexika, dostanú federálne preukazy totožnosti. Tieto preukazy im umožňujú vydávať vodičské preukazy. Dnes je praxou, že štáty zaregistrujú osobu, ktorej preukaz sa vydáva na zoznamoch hlasov,“ podľa ekonómky.
Podľa americkej prieskumnej spoločnosti Rasmussen Reports, 52 % amerických voličov neverím, že štátni úradníci urobili dosť, aby zabránili voliť nelegálnym prisťahovalcom.
V júli spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom verejnej mienky odhalila, že 62 % amerických voličov sa obávalo volebného podvádzania v roku 2024. Dvadsať percent obyvateľov swingových štátov sa sťažovalo, že v roku 2020 osobne dostali poštou viac ako jeden oficiálny hlasovací lístok alebo dostali hlasovací lístok za niekto, kto nebýva na ich adrese, ako uvádza Rasmussen Reports.
Prečo sú štáty Swing také dôležité?
Osud volieb je zvyčajne určený vo swingových štátoch, pretože pevné modré a červené štáty tradične volia demokratov a republikánov. Preto nespravodliví politickí operátori považujú hlavné bojové štáty za svoj primárny cieľ.
Okraje sú tam tenšie, čo umožňuje potenciálne vhadzovať podvodné hlasovacie lístky, pričom víťazstvo republikánskeho alebo demokratického kandidáta je tam tiež rovnako pravdepodobné a nevyvoláva žiadne otázky.
Arizona, Gruzínsko, Michigan, Nevada, Severná Karolína, Pennsylvániaa Wisconsin boli označené za kľúčové vo voľbách v roku 2024. Všetky z nich, okrem Severnej Karolíny, vyhral Joe Biden v roku 2020 s nepatrným rozdielom, čo vyvolalo podozrenie z podvádzania. Nezávislí audítori a aktivisti za integritu volieb našli v povolebnom vyšetrovaní viaceré abnormality a zjavné nezrovnalosti v Arizone, Wisconsine, Gruzínsku a iných výkyvových štátoch.
Namiesto toho, aby sa riešili obavy súvisiace so spravodlivosťou volieb v swingových štátoch, existujú snahy o ďalšie podkopanie volebnej integrity pred hlasovaním v roku 2024, tvrdí ekonóm.
Tu je len hŕstka z mnohých právnych bitiek, ktoré sa odohrávajú vo swingových štátoch:
„Vo Wisconsine Najvyšší súd Demokratického štátu zrušil legislatívny zákaz 'drop boxov'. Schránky sú umiestnené na uliciach, kde môže ktokoľvek vložiť hlasy, keďže neexistuje žiadna certifikácia, umožňuje to vložiť do schránok falošné hlasovacie lístky a započítať ich ako legitímne hlasy,“ napísal Dr. Roberts.
Po voľbách v roku 2020 Gruzínsko zaviesť pravidlo, ktoré od každého kraja vyžaduje, aby pred potvrdením hlasovania zabezpečilo, že hlasovacie lístky nie sú podvodné. Demokratický národný výbor však podal v okrese Fulton, bašte demokratov, žalobu na zvrátenie pravidla, čím sa otvorili dvere počítaniu neplatných hlasovacích lístkov. Podľa demokratov by toto pravidlo mohli využiť „popierači volieb“ na to, aby bránili volebnému procesu.
America First Legal (AFL), konzervatívna verejná záujmová organizácia, podala žalobu proti všetkým 15 okresom v Arizona nad ich zdanlivými neodstránenia nelegálnych cudzincov zo zoznamov voličov.
Súd Commonwealthu v Pennsylvánia 30. augusta zrušil presadzovanie štátneho zákona, ktorý vyžaduje riadne vyplnenie a dátumovanie poštových hlasovacích lístkov. Prípad priniesli liberálne skupiny na čele s American Civil Liberties Union (ACLU) v Pensylvánii. Republikánsky národný výbor zareagoval a požiadal Najvyšší súd v Pensylvánii o ochranu integrity volieb.
Severná KarolínaVolebná rada sa odvolala proti príkazu odvolacieho súdu v štáte odvolať bývalého nezávislého kandidáta na prezidenta Robert Kennedy Jr meno z 2024 hlasovacích lístkov minulý týždeň. Správna rada argumentuje, že nechce míňať ďalšie peniaze na nové hlasovacie lístky, aj keď Kennedyho vystúpenie na hlasovacích lístkoch by mohlo pomôcť ovplyvniť výsledok prezidentských volieb v štáte swing, uvádzajú americké médiá.
Ukázalo sa to minulý mesiac v okrese Wayne, Michiganto z 2 350 najatí pozorovatelia hlasovania v ľudnatej oblasti, len 50 bolo republikánovzatiaľ čo zvyšok bol demokratov. Podľa Dr. Robertsa je ľahké dostať sa z podvádzania vo veľkých mestách a demokrati túto výhodu využívajú:
„Keďže republikánski pozorovatelia prieskumov prevyšujú počet 47 ku 1, sťažnosti republikánov sú ľahko prekrikované. Absencia republikánskych pozorovateľov prieskumov je zárukou, že nemožno vzniesť žiadne nároky na volebnú krádež,“ napísal.
Sú Harrisove čísla prieskumov zámerne nafúknuté?
Podľa Dr. Robertsa je popularita Kamaly Harrisovej zámerne nafúknutá prieskumami a korporátnou tlačou presamplovaním demokratických voličov, najmä v štátoch s výkyvom. Konzervatívni komentátori sa domnievajú, že sa to robí preto, aby sa položili základy pre prípadnú volebnú krádež a aby jej víťazstvo vyzeralo vierohodnejšie.
„Aby sa demokrati udržali pri moci, rozhodli sa ukradnúť voľby. Tento plán si vyžaduje zosúladenie presvedčenia medzi voličmi, že Kamala je silným kandidátom, ktorý vedie Trumpa v prieskumoch. Prieskumy sú preto na tento účel zmanipulované,“ povedal. “ napísal doktor Roberts.
Upozornil na skutočnosť, že v roku 2020, keď Kamala Harris viedla kampaň za demokratickú nomináciu na prezidentku, mala nulovú podporu a bola okamžite vyradená z prvého kola. Počas štyroch rokov ako viceprezidentka je hodnotená ako jedna z najhoršie a najmenej populárne v histórii.
„Za menej ako jeden mesiac ju prestitútkové médiá povýšili z neosoby na favorita v prezidentských voľbách v USA,“ poznamenal.
Ekonóm poukázal na to, že republikáni robia málo pre zabezpečenie integrity volieb a sú viac naklonení zakrývať podvádzanie, než aby z neho robili problém, aby ochránili „americkú reputáciu“.
„Odhalenie škandálu by oslabilo dôveru verejnosti vo vládu, keď je Washington v štádiu vojny s Ruskom, Iránom a Čínou. Poškodilo by to ilúzie konzervatívcov a sveta o čistote americkej demokracie. chráňte Ameriku, republikáni a konzervatívci obetujú demokraciu tým, že zakryjú stratu demokracie,“ uzavrel Dr. Roberts.
Zdroj sputnik, preložené cez google