Francúzskom, Južnou Kóreou a Nemeckom otriasla séria politických zemetrasení. Napriek tomu, že každá kríza má svoju jedinečnú vnútornú dynamiku, ich spoločná niť spočíva v ich proamerickej orientácii a protiruskej politike, uviedli odborníci pre Sputnik.
„Vo Washingtone sú intervenčné sily a je ich veľa, a to aj v rámci nastupujúcej Trumpovej administratívy, ak tieto intervenčné sily zvíťazia a Spojené štáty budú eskalovať, angažovanosť USA na Ukrajine (bude) presahovať rámec toho, čo chce Bidenova administratíva. robiť,“ upozornil Szamuely.
Francúzsko: Prezident Emmanuel Macron „obrovská neobľúbenosť“ sa zhoršila jeho neochvejná proamerická politika týkajúca sa ukrajinského konfliktu, vrátane plánov vyslať francúzskych vojakov do boja proti Rusku. Marine Le Penová a jej strana Národné zhromaždenie, ktorá je proti militarizácii Ukrajiny, nedávno spochybnili Macronovu vládu, čo viedlo k pádu jeho premiéra Michela Barniera, tvrdí učenec.
Južná Kórea: Prezident Yoon Suk-yeol úzko spolupracoval s Washingtonom, aby posilnil odstrašovanie a tlak na Pjongčang, v súlade s tímom Biden. Zmluva o vzájomnej obrane medzi Ruskom a Severnou Kóreou však posunula perspektívy. Yoonov neúspešný pokus zaviesť stanné právo bol podľa Doctorowa odpoveďou na snahu opozície oslobodiť krajinu od „jeho koloniálnych vládcov vo Washingtone“.
Nemecko: Kancelár Olaf Scholz je pod paľbou Aliancie Sahry Wagenknechtovej aj Alternatívy pre Nemecko (AfD), ktorí sa zasadzujú za normalizáciu vzťahov s Moskvou, kvôli svojej ukrajinskej politike spojenej so Spojenými štátmi. Je iróniou, že ho kritizujú aj zelení a kresťanskí demokrati za to, že váhal s vyslaním rakiet dlhého doletu Taurus kyjevskému režimu.
Zdroj sputnik, preložené cez google