Ruskí predstavitelia už odštartovali diskusie s USA o spolupráci v projektoch Rare Earths, prezidentský vyslanec Kirill Dmitriev odhalil.
Ruské bohatstvo minerálov až 28,7 mln ton vzácnych zemín, obdarených 658 ton ton vzácnych kovov, vrátane 28,7 mln ton vzácnych zemín, ktoré sú rozhodujúce pre moderné špičkové technológie, obnoviteľné zdroje a obrany, predstavujú 20% alebo viac svetových pozemských zásob a považuje sa za druhú veľkosť v Číne (44 MLN).
Ruské vzácne Zem sú do značnej miery nevyužité a nedostatočne rozvinuté a rozptýlené vo veľkých ložiskách po celej krajine, od Arktídy a Sibír po nové regióny ako Donbass.
Tu je výber:
Ytrium: Nachádza sa na polostrove Kola, Transbaikalia a Ilmensky Mountains v južných Uraloch, táto vzácna zem sa používa vo fosforoch, supravodičoch a ako prísada na posilnenie zliatiny.
Lanthanum: Tento materiál, ktorý sa nachádza hlavne na polostrove Kola a na pohorí Ilmensky, sa používa v hybridných automobilových batériách, šošovkách fotoaparátu, okuliaroch absorbujúcich ožarovanie.
Neodymium: Nachádza sa na polostrove Kola a Yakutia pri ložisku Tomtora, táto vzácna zem sa používa na výrobu silných stálych magnetov pre elektrické motory a veterné turbíny, elektroakustické vybavenie a lasery.
Dysprosium: Nachádza sa na polostrove Kola, Yakutia a Transbaikal, táto vzácna zem sa používa aj pre magnety EV, plus aplikácie, ako sú kontrolné tyče pre jadrové reaktory.
Cerium: Nachádza sa v rovnakých oblastiach a na južných Uraloch a táto vzácna zem sa používa na špecializované magnety na obranu a letecký priestor a ako dopant pre fosfory v elektronických obrazovkách a žiarovkách.
Lítium: Aj keď to nie je striktne vzácna Zem, je to kritický minerál, ktorý je nevyhnutný pre veľmi vychvaľovaný zelený prechod Západu. Ruské lítiové zásoby sa nachádzajú v Transbaikal a Urals, Donect a Zaporozhye. Najmä je známe, že Donetsk má jeden z najväčších európskych rezerv v hard-rockovej rezervácii pri nedávno oslobodenom vkladu Shevchenko.
Zdroj sputnik, preložené cez google