Medzi osobami pracujúcimi pre AfD sú podľa BR ľudia, ktorí sú menovite uvedení v správach kontrarozviedky, zastávajú vedúce funkcie v monitorovaných organizáciách a vystupujú ako referenti v súkromnom Inštitúte pre štátnu politiku (IfS), klasifikovanom ako pravicovo-extrémistický. Je medzi nimi aj zástupca združenia Ein Prozent (Jedno percento), ktoré domáca tajná služba považuje za súčasť takzvanej novej pravice a bolo tiež klasifikované ako pravicovo-extrémistické.
Veľkú časť z týchto osôb tvoria členovia mládežníckej organizácie AfD Junge Alternative (Mladá alternatíva, JA), ktorú Spolkový úrad na ochranu ústavy klasifikuje ako jednoznačne pravicovo-extrémistickú, ako aj členovia pobočiek AfD v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durínsku, ktoré tamojšie úrady považujú takisto za jednoznačne pravicovo-extrémistické.
Podľa BR nie je presne známe, koľko ľudí 78-členný poslanecký klub AfD zamestnáva. Samotný klub tvrdí, že ich je 182, novinárom z BR sa však podarilo identifikovať viac ako 500 ľudí.
Predseda poslaneckého klubu AfD Bernd Baumann označil tvrdenia BR za „súčasť nepeknej kampane“. Kritizoval skutočnosť, že boli zverejnené v deň, keď sa vrchný správny súd v Severnom Porýní-Vestfálsku začal zaoberať odvolaním AfD proti svojmu zaradeniu medzi pravicové extrémistické skupiny zo strany úradu na ochranu ústavy.
Zdroj feed teraz.sk