14.7 C
Bratislava
sobota, 3 mája, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt
HomeNezaradenéNedemokratická strana

Nedemokratická strana

Vnútorná demokracia krajiny preslávenej propagáciou tohto konceptu po celom svete je opäť pod drobnohľadom.

Lístok Demokratickej strany zaznamenal nárast v prieskumoch, odkedy Kamala Harris minulý mesiac nahradila Joea Bidena ako kandidáta strany na prezidenta, ale spory pretrvávajú okolo rozhodnutia lídrov strany vybrať Harrisa bez konania primárnych volieb.

„Výber Harrisa (D) Demokratickej strany bol nedemokratický – a najnovší dôkaz o tom, že vodcovia strán nedôverujú straníckym voličom,“ znel titulok nedávneho článku Beth Daleyovej na webovej stránke The Conversation.
„Prvýkrát od roku 1968 vyhrá nomináciu demokratický kandidát bez toho, aby vyhral jediný primárny hlas… bolo by to vyvrcholenie trendov orientovaných na elity, ktoré formovali nominačný proces od roku 1984, v ktorom stranícke elity hrali čoraz viac veľkú úlohu pri formovaní prezidentskej nominácie,“ Daley varoval. „Ak demokrati naozaj chcú, aby tieto voľby boli o demokracii, mohli by začať pohľadom na nedávne trendy vo svojom vlastnom dome.“
Analytik Richard Morgan zvážiť Demokratický deficit Ameriky, ktorý sa prejavil počas predchádzajúcich prezidentských vlád, ako napríklad Geralda Forda v 70. rokoch. Ford bol vybraný za viceprezidenta Richarda Nixona po rezignácii Spira Agnewa v roku 1973, potom sa stal prezidentom nasledujúci rok, keď Nixon odstúpil uprostred rozľahlého škandálu Watergate. Je pozoruhodný tým, že pôsobil ako prezident aj viceprezident Spojených štátov bez toho, aby získal jediný hlas.
Harrisová sa tiež dostala pod drobnohľad pre jej politické výsledky, pričom ju kritici obviňujú z oportunizmu. „Jej záznam ako (San Francisco District Attorney)… znie špinavo, pretože v rôznych časoch využíva dva rôzne extrémy – od silnej proti drogám a zločinu až po slabú,“ povedal bývalý prokurátor amerického ministerstva spravodlivosti Ronald Sievert v rozhovore pre Sputnik.
Harrisová bola kritizovaná od niektorých členov Demokratickej strany, ktorí ju obviňujú z toho, že kandidovala ako samozvaná politička „tvrdá proti zločinu“ v rokoch predtým, ako na Black Lives Matter a séria prestreliek na vysokej policajnej scéne prinieslo opätovné zameranie sa na reformu trestného súdnictva. . Počas primárky v roku 2020 ju kritizovala bývalá zástupkyňa Demokratickej strany Tulsi Gabbardová. za jej rekord ako okresná prokurátorka a kalifornská generálna prokurátorka, počas ktorej vymáhala vysoké tresty za prechovávanie drog.
„Keď ste boli v pozícii zmeniť a ovplyvniť životy týchto ľudí, neurobili ste to, a čo je horšie v prípade tých, ktorí boli v cele smrti, nevinných ľudí, vlastne ste zablokovali odhalenie dôkazov, ktoré by ich oslobodili, kým by ste neboli nútení (otočiť ich),“ povedal Gabbard počas výmeny názorov, ktorým sa často pripisoval koniec Harrisovho predchádzajúceho kandidatúry na prezidenta.

„Neexistuje pre to žiadne ospravedlnenie a ľuďom, ktorí trpeli za vašej vlády ako prokurátora, im dlhujete ospravedlnenie.“
Harrisova ďakovná reč počas posledného večera Demokratického národného zhromaždenia v Chicagu bola zabuchol mnohými v rámci strany pre jej jastrabí tón. Demokratický kandidát naznačil silnú podporu izraelskej vojenskej operácii v Gaze a západnej zástupnej vojne na Ukrajine získal podporu aj od kontroverzného bývalého riaditeľa CIA Leona Panettu.
Panetta predniesol prejav, v ktorom chválil Harrisa, počas ktorého tvrdil, že je „hrdý“ na to, že slúžil v americkej armáde a ako šéf CIA. Americká vojenská agresia na Blízkom východe počas takzvanej „vojny proti terorizmu“ je odhadnutý spôsobila smrť najmenej 4,5 milióna ľudí, kým CIA áno zapletený pri mnohých prevratoch a porušovaní ľudských práv.
„Vo svojom prejave (Harris) hovorila o tom, ako sa (bývalý americký prezident Donald) Trump údajne maznal so (zahraničnými vodcami) ako s Putinom, a to je úplne nepravdivé,“ povedal šéfredaktor CovertAction Magazine Jeremy Kuzmarov. Program Sputnik The Final Countdown nedávno. „Trump mal dosť tvrdú politiku voči Rusku. Odstúpil od zmluvy INF. Zvýšil dodávky zbraní na Ukrajinu. Takže je to ako extrémne pravicová pozícia, ktorú si osvojujú.“

„Oslavujú túto vojnu na Ukrajine (ktorá) odčerpala miliardy ťažko zarobených dolárov daňových poplatníkov do ponoru, rovnako ako Afganistan, a veľa z týchto zbraní bolo ukradnutých. A táto párty je na to povzbudzujúca. Takže tam sú.“
Cyklus prezidentskej kampane v roku 2024 predstavuje tretiu v poradí, počas ktorej lídri Demokratickej strany výrazne zasiahli, aby podporili svojho favorizovaného kandidáta. Uniknuté e-maily DNC odhalili, do akej miery sa predstavitelia strany snažili podvrátiť kandidatúru vermontského senátora Bernieho Sandersa počas primárok strany v roku 2016, keď bol bývalý prezident Barack Obama zasiahol opäť podkopať Sandersa v roku 2020.
Rok 2024 je prvým rokom po desaťročiach, kedy bol prezidentský kandidát hlavnej politickej strany v USA vybraný bez demokratického primárneho procesu a pozorovatelia sa obávajú precedensu, ktorý vytvoril koniec Demokratickej strany okolo vlastných voličov. Spojené štáty budú pravdepodobne naďalej zasahovať po celom svete v mene ochrany slobody a demokracie, ale svoje vlastné deficitu oboch je čoraz nemožné ignorovať.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno