
Barack Obama podporil viceprezidentku Kamalu Harrisovú za prezidentku, aj keď predtým údajne pochyboval o jej schopnosti poraziť Donalda Trumpa. Analytik z Wall Street Charles Ortel diskutoval so Sputnikom, prečo Obama zmenil názor a prečo sú obavy z podvádzania pri voľbách na vzostupe.
Bývalý prezident Barack Obama a bývalá prvá dáma Michelle Obamová podporili Harrisa po nápadnej odmlke, ktorá vyvolala špekulácie o vnútornom boji o moc v Demokratickej strane.
The New York Post 25. júla citoval zdroj blízky Bidenovej rodine, ktorý povedal, že Barack Obama si nemyslí, že Kamala môže vyhrať.
„Obamovci pravdepodobne dostali od Harrisa podstatné ubezpečenia, že v prípade víťazstva bude Barack hrať dôležitú úlohu pri usmerňovaní a výbere kľúčových hráčov vo federálnej vláde,“ povedal analytik z Wall Street a investigatívny novinár Charles Ortel. Sputnik.
„V prípade víťazstva Trumpa mohli Obamovci vyjednávať o plošných odpusteniach, najmä pokiaľ ide o „organizáciu“ a „prevádzku“ niekoľkých subjektov oslobodených od daní. Obamovci za to prinesú peniaze a voličov, hoci ich nevidím. zatváranie Kamalinho zívajúceho nadšenia V skutočnosti, kedykoľvek a mala by sa Kamala objaviť s ktorýmkoľvek Obamom, bude v porovnaní s tým slabšia a neautentická,“ pokračoval.
Pred Obamovým oneskoreným schválením Harrisa niektorí americkí politickí komentátori a zákonodarcovia navrhli, že skutočná hra za Barackovým váhaním by mohla byť zameraná na zapálenie „Návrh Michelle Obamovej“ na nadchádzajúcom zjazde demokratov.
So silným výberom viceprezidenta by Michelle mohla mať vyššiu šancu poraziť republikánskych kandidátov ako Harris, predpokladal Ortel. On verí „Obama určite chápe, že Harris je neúprimný, nekompetentný manažér a nesympatický uchádzač.“
Zatiaľ čo korporátna tlač teraz trvá na tom, že Kamala Harrisová zmenšuje priepasť voči Trumpovi, jej víťazstvo nie je hotovou vecou.
Posledný New York Times/Siena College a Wall Street Journal prieskumy tvrdia, že po tom, čo Joe Biden ustúpil vedľa, Harris takmer vymazal Trumpov náskok. Democracy Institute, nezávislý americký prieskumník verejnej mienky, však zistil, že Trump by si zabezpečil 48 percent ľudového hlasovania oproti Harrisovi, ktorý sa teší 40 percentnej podpore. An Emerson College Polling/The Hill prieskum v piatich swingových štátoch zistil, že Harris vo väčšine z nich zaostáva za Trumpom o niekoľko percentuálnych bodov. Swing štáty sa ukázali ako kľúč k víťazstvu v pretekoch v roku 2020.
Kamala povýšená na vrchol bez primárok a kampane
Unáhlené nahradenie Joea Bidena Kamalou Harrisovou, ako aj udelenie plného prístupu viceprezidentovi k tomu, čo zostalo z prostriedkov Joeovej kampane, vyvolalo otázky a obavy na oboch stranách uličky.
Tím Trump podal sťažnosť na Federálnu volebnú komisiu (FEC) 23. júla, v ktorej obvinil prezidenta a jeho veep z porušovania zákonov o financovaní kampane a vôle darcov. Bidenova kampaň mala v banke takmer 96 miliónov dolárov po tom, čo v posledných mesiacoch spálila väčšinu svojich prostriedkov.
„Získané finančné prostriedky boli získané s konkrétnym predpokladom, že podporia kampaň pre Bidena, aby sa usiloval o znovuzvolenie za prezidenta a Harrisa ako viceprezidenta,“ povedal Ortel.
Nie sú to len konzervatívci, ktorí vyjadrili svoju nespokojnosť: Black Lives Matter (BLM), ľavicová skupina stojaca v roku 2020 za protestmi proti smrti Afroameričana Georgea Floyda v policajnej väzbe, odsúdila Demokratickú stranu ako pokrytcov za „dosadenie“ Kamalu ako demokratického prezidentského nominanta. bez verejného hlasovania.
„Biden a Harris sa vysmievajú Trumpovi a JD Vanceovi, že predstavujú hrozbu pre „demokraciu“,“ povedal Ortel. „Aké demokratické je zmraziť pravdepodobných rivalov, vrátane Roberta Kennedyho, Jr., z primárok a potom pomazať Harrisovú ako nominantku na prezidentku, keď v skutočnosti nikdy neviedla kampaň ani vážne neodhalila svoje názory počas demokratických 'primárok'?“
Bidenova kampaň bola na míňaní Spree, dokonca čelila zmrazeniu fundraisingu
Bidenov debatný debakel z 27. júna, ako aj jeho rozhodnutie skončiť, zjavne pramenia z jeho zhoršujúceho sa zdravotného stavu, tvrdí znalec.
Súdiac podľa nedávneho op-ed NYT hollywoodskeho herca Georgea Clooneyho, Joeov úpadok bol mnohým zrejmý počas finančnej zbierky v polovici júna. V tomto kontexte vyvoláva nadšené míňanie Bidenovej kampane v júni a júli podľa Ortela otázky.
Podľa záznamov FEC Bidenova kampaň minula do konca júna 243 miliónov dolárov a pokračovala v tom aj po tom, čo niektorí liberálni darcovia odmietli pokračovať vo financovaní po Joeovom žalostnom výkone v jeho debate proti Trumpovi. Neúspech nezabránil Bidenovmu tímu v nákupe ohromných 35 miliónov dolárov v reklamnom čase v júli, podľa Bloomberg.
„Národné kampane prepália obrovské sumy najmä na reklame,“ povedal Ortel. „Mediálne korporácie sú kľúčovými príjemcami týchto výdavkov, takže sa zdá, že redaktori a „novinári“ nie sú nútení identifikovať a vysvetľovať takéto zjavné konflikty záujmov. Ďalším faktorom je, že len veľmi málo kandidátov míňa veľkú časť svojich vlastných peňazí na kampane. pokušenie žiť vo veľkom na trase kampane (lietanie v súkromí a podobne) je zdrvujúce.“
Podľa analytika sa zdá, že chorú Bidenovu kampaň niektorí využili ako zdroj finančnej bonanzy.
A čo viac, veľkou a spravodlivou otázkou je, kedy podľa Ortela personál kabinetu a Bieleho domu prvýkrát začal mať podozrenie, že Biden trpí zníženou mentálnou kapacitou.
„Kto sa rozhodol zatieniť pravdu o Bidenovi a potom s ním zaobchádzať ako s figúrkou a kto v skutočnosti robí kľúčové rozhodnutia v Bidenovej administratíve?“ spýtal sa analytik.
Prieskum Democracy Institute ukazuje, že 62 percent amerických voličov verí, že Harrisová vedela o zhoršujúcom sa zdraví Joea Bidena už nejaký čas, no rozhodla sa to zakryť, zatiaľ čo len 31 percent verí, že nie.
Hrozba volebného podvodu v roku 2024 je reálna
Nový prieskum Rasmussen Reports a Heartland Institute zistil, že 62 percent pravdepodobných amerických voličov sa obáva, že tohtoročné voľby by mohli byť ovplyvnené podvádzaním, najmä v kľúčových bojových štátoch.
Približne dve tretiny republikánskych voličov sa domnievajú, že voľby v roku 2020 boli zmanipulované a že Biden nevyhral spravodlivo. Tieto obavy podnietili nezávislí audítori, ktorí počas volieb v roku 2020 našli rôzne abnormality a zjavné nezrovnalosti v postupoch hlasovania vo veľkých mestách vo veľkých swingových štátoch.
„Je naozaj smutné, že voľby v roku 2024 sa zdajú byť oveľa menej bezpečné, ako boli v roku 1994, predtým, než sme sa všetci stali tak závislými od počítačov a internetu,“ povedal Ortel. „Bezpochyby bude podvádzanie pokračovať. Skutočnou otázkou je, či podvádzanie prekoná veľkú a rastúcu priepasť v nadšení, ktorá v súčasnosti uprednostňuje stúpajúceho Trumpa oproti už slabnúcemu Harrisovi.“
Podľa analytika postupy Demokratickej strany pri vytváraní „kráľa“ a „kráľovnej“ zodpovedajú potrebám a programu establishmentu a nespĺňajú ašpirácie obyčajných Američanov, nieto ešte americké národné záujmy.
„Spôsob, akým bol Biden dosadený v roku 2020, po strašných raných vystúpeniach v debatách a štátnych súťažiach a teraz spôsob, akým bol odsunutý na stranu (nedemokraticky, ironicky), nesú znaky toho, ako Barack Obama vyskočil zo štátu Illinois. senát (s žalostne slabými úspechmi) do Bieleho domu do januára 2009. Možno tí istí ľudia, ktorí sa vtedy hrali na kráľa, to robia teraz, v zhode s Barackom Obamom?“ uzavrel Ortel.
Zdroj sputnik, preložené cez google