18.8 C
Bratislava
piatok, 18 júla, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Francúzsko sa neplánuje zúčastniť sa iniciatívy na nákup amerických zbraní na Ukrajinu

Francúzsko nemá v úmysle zúčastniť sa na iniciatíve na nákup amerických zbraní pre Ukrajinu uprostred svojej túžby vyvinúť vlastnú výrobu zbraní, informovali americké médiá....
HomeNezaradenéAko tajná služba zlyhala u Trumpa a prečo by zodpovednosť mohla spočívať...

Ako tajná služba zlyhala u Trumpa a prečo by zodpovednosť mohla spočívať na najvyšších democh

Americká tajná služba sa dostala pod intenzívnu kontrolu, pretože nedokázala zabrániť pokusu o zabitie republikánskeho kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa na zhromaždení v Pensylvánii.

Bývalý prezident a republikánsky predskokan Donald Trump bol zranený na zhromaždení v Pensylvánii 13. júla. Podozrivý strelec bol identifikovaný ako Thomas Matthew Crooks, 20-ročný obyvateľ Bethel Parku.

„Neverím, že bol (Crooks) profesionálnym ostreľovačom, pretože pre profesionálneho ostreľovača nie je 100 alebo 110 metrov (vzdialenosť od strechy, kde sa strieľalo k Trumpovi) (veľká) vzdialenosť,“ Sergej GončarovPovedal pre Sputnik prezident Združenia veteránov protiteroristickej jednotky Alfa a člen poradného zboru ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

„Trumpovi udrel do ucha a teraz je potvrdené, že zabil dvoch ľudí. Teda aspoň sa mi zdá, že tento zločinec nebol profesionál a konal presne podľa vlastných úvah, ktoré sa teraz zrejme vyriešia a diskutované po celom svete,“ naznačil veterán.
Trump bol asi 135 metrov od strechy, kde bol vinník nájdený mŕtvy, zistila NBC News na základe analýzy obrázkov Google Earth.
Strelec údajne používal pušku AR-15, ktorá sa väčšinou používa na pretekoch a na lov.
Podľa otvorených zdrojov je efektívny dosah štandardného AR-15 až 600 yardov (548 m), zatiaľ čo nováčikovia môžu predviesť dobré výkony a zasiahnuť ciele na vzdialenosť 200 yardov (182 m). Profesionálny ostreľovač vyzbrojený vysoko presnou puškou na veľké vzdialenosti zvyčajne operuje na vzdialenosť 600 až 1 200 metrov.
Správanie tajnej služby spochybnili americkí experti na presadzovanie práva a spravodajskí experti na základe správ, že očitý svedok horúčkovito upozorňoval políciu na osobu, ktorá sa počas zhromaždenia plazila na strechu s puškou.
Svedok v rozhovore pre BBC opísal to, čo sa javilo ako ľahostajnosť a laxný postoj k potenciálnej hrozbe zo strany polície a tajnej služby, keď on a jeho priatelia „dve alebo tri minúty ukazovali“ na údajného strelca.

Ľudia zodpovední za Trumpovu bezpečnosť zahodili loptu

Zdá sa, že ľudia zodpovední za Trumpovu bezpečnosť spustili loptu, Alexej Filatovpodplukovník ruskej Federálnej bezpečnostnej služby vo výslužbe a skúsený špecialista na boj proti terorizmu, povedal Sputniku a vysvetlil, že bezpečnosť bývalého prezidenta zabezpečovali tri skupiny: jeho ochranka, miestna polícia a tajná služba.
Podľa experta sa zdá, že medzi skupinami neprebehla správna komunikácia, upozornil Filatov s tým, že príslušníkom poriadkovej a bezpečnostnej služby sa z nejakého dôvodu nepodarilo zabezpečiť ani všetky blízke strechy v okolí.

„Dalo by sa s istotou povedať, že bezpečnosť fungovala mimoriadne zle,“ povedal špecialista na boj proti terorizmu. „Dá sa povedať, že tento teroristický čin alebo, povedzme, pokus o atentát, bol úspešný. Donaldovi Trumpovi zachránil život skôr zázrak ako jeho bezpečnosť.“
Vyjadril tiež skepticizmus nad myšlienkou nejakého sprisahania za pádmi tajnej služby, pričom vysvetlil, že dokonca aj elitné americké bezpečnostné agentúry sú obsadené „obyčajnými ľuďmi“:

„Na určitých pozíciách sú tam dosť primitívni ľudia, ktorí si mohli svoje povinnosti zanedbať, po prijatí signálu nereagovať alebo ho ani nenahlásiť,“ poznamenal Filatov s tým, že zvykol komunikovať s americkými bezpečnostnými službami.

Zodpovednosť môže spočívať na demokratickom vedení

Celková zodpovednosť za pokus o atentát leží na vedení Demokratickej strany a Bidenovej administratíve. Dmitrij Suslovzástupca riaditeľa Centra pre európske a medzinárodné štúdiá na Vysokej škole ekonomickej v Rusku a zástupca riaditeľa pre výskum v Ruskej rade pre zahraničnú a obrannú politiku.
„Demokratický establishment… presviedčal americkú spoločnosť aspoň za posledný rok a pol, že návrat Donalda Trumpa k moci by znamenal koniec americkej demokracie a transformáciu Spojených štátov na fašistickú diktatúru, a že Donald Trump predstavuje hlavná hrozba pre Spojené štáty ako celok,“ Suslov povedal Sputniku.

„Mnohí Trumpovi odporcovia sa radikalizovali, radikalizovali. A (možným) výsledkom je násilie a pokus o atentát,“ pokračoval učenec. „Je to nebezpečné, pretože to bude mať pre Spojené štáty dlhodobé následky. Takže táto radikalizácia vo všeobecnosti nezmizne. Po voľbách v Spojených štátoch môže vyústiť do násilia, bez ohľadu na to, ako dopadnú.“

Suslov sa domnieva, že zlyhanie tajnej služby pri ochrane republikánskeho lídra pramení z nepriateľstva amerického establishmentu voči Trumpovi, ktorého volebné šance neustále rastú. Nevylučuje, že nedbanlivosť špeciálnych služieb voči vznikajúcej hrozbe bola úmyselná.

„Hlboký štát, spravodajská komunita a špeciálne služby v Spojených štátoch sa, samozrejme, nezaujímajú o Trumpovo prezidentské víťazstvo,“ povedal. „Považujú druhú Trumpovu administratívu… za hrozbu pre seba. A keďže Biden definitívne prehráva a keďže Demokratická strana je dezorganizovaná a v tábore demokratov panuje vnútorný boj a chaos… Trumpove volebné šance sú veľmi, veľmi vysoké.“ a naďalej rásť.“
Po pokuse o atentát budú Trumpove volebné šance pravdepodobne raketovo stúpať, zatiaľ čo Bidenove šance sa ešte viac znížia, pretože viac Američanov si bude myslieť, že bývalý prezident je obeťou politického prenasledovania tímu Biden, uzavrel Suslov.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno
Prove your humanity: 4   +   2   =