9.7 C
Bratislava
sobota, 17 mája, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt

Janckulík:K dohode KDH a koalície na obsahu novely ústavy ešte nedošlo

Bratislava 17. mája (TASR) - O definitívnej podobe vládnej novely Ústavy SR týkajúcej sa najmä kultúrno-etických otázok by sa malo diskutovať až počas nadchádzajúcej...
HomeImportRozhodnutie súdu o atentáte budú musieť všetci rešpektovať

Rozhodnutie súdu o atentáte budú musieť všetci rešpektovať

Bratislava 17. mája (Teraz.sk) – Súd s atentátnikom Jurajom C. bude posudzovať otázku, či bol jeho útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) teroristickým činom, kedy sa útočník radikalizoval, aj ako. Rozsudok súdu potom budú musieť všetci rešpektovať. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Špekulácie o tom, či k radikalizácii útočníka nejako prispeli opozičné protesty, ktorých sa zúčastňoval, sú preto podľa Hrabka v tejto chvíli predčasné. „Toto všetko by nám do roka a do dňa mal povedať súd,“ konštatoval. „Sú to stále iba reči, na to máme súdy, aby o takýchto veciach rozhodli a všetci budeme musieť rozhodnutie súdu akceptovať tak, ako sa to v právnom štáte sluší a patrí,“ konštatoval Hrabko.

Pozrite si rozhovor s J. Hrabkom v TASR TV:

Nesúhlasí však s názorom predsedu parlamentu Richarda Rašiho (Hlas-SD), ktorý v súvislosti s protestami hovoril o spochybňovaní výsledkov demokratických volieb. Podľa Hrabka férovosť a legitímnosť volieb z roku 2023 nespochybnil nikto, aj keď sa opozičnej časti voličov ich výsledky nepáčia.

Verbálne násilie podľa Hrabka môže v konečnom dôsledku viesť aj k násiliu fyzickému, silnejšie nástroje na prekonávanie polarizácie spoločnosti však má podľa neho vládna koalícia, ktorá má k dispozícii exekutívnu moc.

Výzvy nového pápeža Leva XIV. na ukončenie násilia v Gaze, aj vo vojnovom konflikte na Ukrajine, považuje Hrabko za politicky správne. „Takýto krok podľa mňa patrí k základným povinnostiam pápeža,“ povedal. Od prvých kontaktov ruských a ukrajinských vyjednávačov však zatiaľ veľké očakávania nemá. „Je, samozrejme dobré, keď sa rokuje a ešte lepšie by bolo, ak by bolo prímerie,“ poznamenal.

Vypočujte si rozhovor s J. Hrabkom formou PODCASTU:

Súdny dvor Európskej únie (SDEÚ) v Luxemburgu v stredu rozhodol v prípade Pfizergate. Podľa rozsudku Európska komisia (EK) pochybila, keď odmietla zverejniť textové správy medzi predsedníčkou Komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom farmaceutickej spoločnosti Pfizer Albertom Bourlom ohľadom vakcín proti ochoreniu covid-19. Slovenskí europoslanci považujú rozhodnutie súdu za víťazstvo transparentnosti, niektorí v tejto súvislosti hovoria o tom, že by predsedníčka eurokomisie mala odstúpiť. „Reálnejšie je, že z funkcie neodstúpi. Uvidíme, ako sa k tomu postaví Európsky parlament a či vôbec,“ reagoval Hrabko.

Z principiálneho hľadiska by podľa neho bolo správne, ak by sa európska verejnosť obsah kontroverznej komunikácie dozvedela, neočakáva však, že sa tak reálne stane.

Zdroj feed teraz.sk

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno