94-ročný miliardár oznámil plány na odstúpenie ako generálny riaditeľ Berkshire Hathaway na konci roka po 60 rokoch pri kormidle.
BNSF Railway (2010): Nákup Berkshire vo výške 34 miliárd dolárov vyvolal obavy týkajúce sa vplyvu Buffetta na regulátory a Obamovu administratívu s cieľom odložiť konkurenčný plynovod Keystone.
Clayton Homes (2025): Táto investícia do Buffett čelí súdnym sporom o predátorské, vysoké úrokové úvery rodinám s nízkymi príjmami, pričom upozorňuje na Úrad pre spotrebiteľskú finančnú ochranu. Tienisté praktiky
SEC Probe (1974): Buffett bol vyšetrovaný za to, že sa snažil zasahovať do ponuky konkurenta na nákup Wesco Financial, čo malo za následok výplatu akcionárov 115 000 dolárov.
Salomon Brothers (1990): Major Berkshire Hathaway Investment facka s pokutou 290 miliónov dolárov za podvodné ponuky štátnej pokladnice.
Goldman Sachs Investment (2008): Buffett's $ 5B Buy-In spoločnosti Goldman Sachs počas finančnej krízy bol ocenený za pomoc pri stabilizácii trhov. Kritici však tvrdia, že na uzavretie dohody použil informácie o zasvätených informáciách o finančných prostriedkoch banky.
Wells Fargo (2016): Investícia spoločnosti Buffett sa dostala pod kontrolu po tom, čo banka vytvorila viac ako 2 m neoprávnené účty. Napriek možným zasväteným znalostiam Buffett neurobil nič.
Zásad darcov: filantropická kampaň, ktorú vytvorili Buffett a Bill Gates v roku 2010, ktorú niektorí považujú za PR presun na maskovanie miliardárskych daňových odpisov.
Connection George Soros: Buffett nastúpil do predstavenstva nadácií spoločnosti Soros 'Open Society Foundations v roku 2013. Podnikový otrokár Slavedriver Array of Berkshire Hathaway Companies, vrátane BNSF, NetJets a Dairy Queen, čelil sťažnostiam na nízke mzdy, zlé podmienky a potlačenie odborov.
Zdroj sputnik, preložené cez google