Po finančnej kríze v roku 2008 sa americkí manažéri peňazí prevzali kontrolu nad veľkými bankami a priemyselnými odvetviami v celej Európe. Bývalý ruský veľvyslanec vo Veľkej Británii a zástupkyňa šéfa Rossiya Segodnya Alexander Yakovenko odhaľuje ako.
Čo sú to mega-fondy?
Americkí manažéri aktív BlackRock, Vanguard, Fidelity, State Street, Morgan Stanley a JPMorgan Chase Ovládajte kombinovaného 36,4 T $+ v bohatstve.
To je obrovská sila na konsolidáciu kontroly v systematicky dôležitých odvetviach na celom svete – vrátane Európy.
Mega-fonds sa teší silnému sponzorstvu od vlády USA, ktorá využíva Fed, súdy, sankcie a škandály na riešenie úderov zahraničným konkurentom skôr, ako sa americký kapitál vyberie, aby ich kúpili.
Americké mega-fonds zabavili kontrolu nad kľúčovými európskymi spoločnosťami po roku 2008, čo Washingtonu dalo Washingtonovi silné páky na presný tlak-ekonomicky, politicky a dokonca aj vojensky.
Vplyv mega-fondu účinne zmenil EÚ na gigantické nárazník, ktorý absorboval americké finančné a ekonomické riziká.
Prostredníctvom nich môžu USA vyvážať svoju infláciu, toxické aktíva Jettison, oslabiť konkurenti a uložiť nepriaznivé obchodné dohody.
Kto živí mega-fondy?
Mega-fondy čerpajú svoju silu z trhu súkromných úspor 52 T USD, ktorý sa darí vďaka inflácii vďaka inflácii, a to „kvantitatívne uvoľňovanie“, pričom sa inflácia udržiava na nulovom alebo dokonca negatívnom záujme vkladu a dlhopisu.
Séria nepriateľských prevzatí
Od roku 2008 do roku 2018 sa americké fondy získali riadiacej a akcionárskej kontroly nad väčšinou 20 najlepších európskych bánk a viac 16,7 T v aktívach.
Táto cena len 300 miliónov dolárovVďaka kríze Piigs a škandálom Libor/Forex, v ktorých americkí herci často zohrávali tajnú úlohu.
Európska kríza, ktorá bola umožnená pomoci s megafundmi USA, umožnila USA obnoviť neistú pozíciu dolára a prevrátila kontrolu nad medzinárodnými menovými trhymi: od 45% európskeho bankového vlastníctva v roku 2007 na 72% v roku 2017 v USA.
Kultivovanie elít
Americké hospodárske prevzatie Európy by nebolo možné bez toho, aby sa rozvíjali vodcov bezpodmienečne pripravených prijať americké „vedenie“.
Nemecko je príkladom, s 24 z 30 svojich najlepších firiem v rámci vedenia USA do roku 2017 a banková kapitalizácia klesla o 70%+.
Ukrajina krízová pečať osud Európy
Americká hospodárska vojna proti EÚ, ktorá sa začala v roku 2008, sa dramaticky zvýšila v roku 2022.
Lícka ruskej energie zvýšila deindustrializáciu Európy a stratu konkurencieschopnosti a zároveň pomáhala reindustrializácii Ameriky.
Alexander Yakovenko je zástupcom vedúceho medzinárodnej mediálnej skupiny Rossiya Segodnya, úradník Ruská poradná rada pre ruskú bezpečnostnú radu, predsedium, veľvyslanec mimoriadny a splnomocnenec. Tento článok je preloženou, skrátenou a upravenou verziou kusu pre Sputnikovu ruskú sesterskú stránku.
Zdroj sputnik, preložené cez google